1

Subiect: geam zgariat

se poate sa fac ceva in cazul in care geamul unui acvariu are mici zgarieturi!?..

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: geam zgariat

Doar inlocuit,am incercat cu 3-4 soluti dar absolut nimic(sau prea putin)

3

Re: geam zgariat

pb este ca este la un acvariu JUWEl rio 125...iar rama de sus este prinsa , defapt lipita de geam!...ar trebui sa o dau aia jos intai..sau nu am idee cum sa fac!...geamul ce il gasesc la o giamgerie de 6MM este ok pt un acvariu de 125?

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: geam zgariat

Si eu tot un JUWEL am dar ceva mai mare,sa nu se mai vada zgarieturile cumpara un decor 3D si nu se mai vad aproape de loc

5 Editat de aspi (2014-09-12 13:50)

Re: geam zgariat

as cumpara dar sunt pe fata acvariului..ca pe spate am pus autocolant negru si nu se vad,,,e ok!

cred ca am sa sun la o firma care sa faca acvarii la comanda cva specializata

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: geam zgariat

Pai 3D pe spate trebuie lipit si nu se mai vede pe fata
Decor 3D nu autocolant

Re: geam zgariat

AI incercat cu polish de sticla ?

gen celui care se foloseste la parbrize auto ?

Ar trebui sa se gaseasca prin mag  gen Praktiker,Metro , Carrefour la raioanele auto.

Nu este foarte scumpa ,30 -40 lei dar decat sa desfaci bazinul.... merita incercat .

Sau daca tot il golesti ,ia-l in masina si du-te cu el la ateliere specializate care fac polish la parbrize .

Bafta !

---------
0764320771 Lucian

8

Re: geam zgariat

luciano_a A scris:

AI incercat cu polish de sticla ?

gen celui care se foloseste la parbrize auto ?

Ar trebui sa se gaseasca prin mag  gen Praktiker,Metro , Carrefour la raioanele auto.

Nu este foarte scumpa ,30 -40 lei dar decat sa desfaci bazinul.... merita incercat .

Sau daca tot il golesti ,ia-l in masina si du-te cu el la ateliere specializate care fac polish la parbrize .

Bafta !

Merge  sigur,te duci la un centru de parbrize(eu am fost la pilckinton) si il  rogi sa iti dea putina pasta pentru zgarieturi,dupa care il cinstesti si tu...dar zgarietura sa nu fie foarte adanca este  bine sa folosesti o  perie rotativa ceva  rotativ sa pui materialul ala care ti-l dau ei sa frecii cu pasta