1

Subiect: lista preturi acvarii hornbach

acum cateva zile am incercat sa aflu mai multe despre preturile acvariilor din magazinele Hornbach
am trimis un email acum 2 zile,dar nu am primit nici un raspuns
astazi am sunat la toate cele trei magazine pentru cateva informatii
le-am explicat ca stau departe de magazinele lor si ca nu pot veni pentru a afla preturile sau pentru a-mi face o idee referitor la o posibila achizitie
ei mi-au spus ca nu au voie sa spuna pretul prin telefon pentru ca este impotriva politicii magazinului.asta am inteles,dar de ce nu vrea chestia asta?
eu vroiam o lista cu preturi,un fel de catalog,care urma sa il postez pe forum,credeti ca procedam gresit,tinand cont ca era posibila o mica crestere a vanzarii??!!

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

2

Re: lista preturi acvarii hornbach

tzae A scris:

acum cateva zile am incercat sa aflu mai multe despre preturile acvariilor din magazinele Hornbach
am trimis un email acum 2 zile,dar nu am primit nici un raspuns
astazi am sunat la toate cele trei magazine pentru cateva informatii
le-am explicat ca stau departe de magazinele lor si ca nu pot veni pentru a afla preturile sau pentru a-mi face o idee referitor la o posibila achizitie
ei mi-au spus ca nu au voie sa spuna pretul prin telefon pentru ca este impotriva politicii magazinului.asta am inteles,dar de ce nu vrea chestia asta?
eu vroiam o lista cu preturi,un fel de catalog,care urma sa il postez pe forum,credeti ca procedam gresit,tinand cont ca era posibila o mica crestere a vanzarii??!!

zi-mi ce dimensiuni iti tb sa am biroul langa Hornbach... si trimit un coleg sa se uite!

?

3

Re: lista preturi acvarii hornbach

ma interesa unul la 160 de litri
dimensiunile 100x40x40
grosimea geamului mi-au spus ca este de 5mm..nu este prea  mica???
iti multumesc mult kokos pentru intelegere
sper sa ma poti ajuta si daca colegul respectiv se pricepe cat de cat la acvarii sa se uite cum este lipit...calitatea

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

4 Editat de siracan (2010-02-15 20:06)

Re: lista preturi acvarii hornbach

Si mai simplu...poftim:
http://www.hornbach.com/home/ro/html/in … asov.phtml

accesezi sectiunea 'download' apoi 'produse si preturi'....si ai toate produsele (sau aproape toate),ordonate pe ultimile 14 luni!
vizionare placuta! smile

Ciclare usoara si rapida!

5

Re: lista preturi acvarii hornbach

siracan A scris:

Si mai simplu...poftim:
http://www.hornbach.com/home/ro/html/in … asov.phtml

stiu site-ul,dar acolo nu gasesti decat cateva chestii legate de acvaristica,eu vroiam un catalog numai cu acvaristica,macar online,cred ca era folositor la multi acvaristi de pe forum..

@kokos scuze,dar am uitat sa precizez,dar vreau acvariu simplu.fara masa,fara capac,doar sticla
multumesc inca o data
P.S. rog un admin sa mute topicul de la donatii.l-am deschis din greseala aici,imi cer scuze pentru neatentie

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

6

Re: lista preturi acvarii hornbach

siracan A scris:

Si mai simplu...poftim:
http://www.hornbach.com/home/ro/html/in … asov.phtml

accesezi sectiunea 'download' apoi 'produse si preturi'....si ai toate produsele (sau aproape toate),ordonate pe ultimile 14 luni!
vizionare placuta! smile

iti multumesc mult pentru ajutor,dar preturile la produse se pot schimba de la o luna la alta.deci daca gasesc acvariul pe care il vreau eu in catalogul de acum 14 luni,e posibii ca acum sa aiba alt pret

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

7 Editat de cedrik_punk (2010-02-15 21:23)

Re: lista preturi acvarii hornbach

tzae din cate`mi aduc eu aminte... acvariu la dimensiunile aproximative cerute de tine era in jur de 220 ron cu geam de 6mm si intarituri pe lungime dar nu stiu exact daca pretul este corect. ultima data am fost prin ianuarie la inceput sa`mi iau neoni (din 13, 2 au murit in prima seara si unu`i dat disparut). acvariile sunt lipite cu silicon negru si de obicei nu curg, dar iti ofera altu in schimb daca iti curge (culmea ca in ziua cand am fost eu venise un domn cu un acvariu de firma care`i curgea)

8

Re: lista preturi acvarii hornbach

cedrik_punk A scris:

tzae din cate`mi aduc eu aminte... acvariu la dimensiunile aproximative cerute de tine era in jur de 220 ron cu geam de 6mm si intarituri pe lungime dar nu stiu exact daca pretul este corect. ultima data am fost prin ianuarie la inceput sa`mi iau neoni (din 13, 2 au murit in prima seara si unu`i dat disparut). acvariile sunt lipite cu silicon negru si de obicei nu curg, dar iti ofera altu in schimb daca iti curge (culmea ca in ziua cand am fost eu venise un domn cu un acvariu de firma care`i curgea)

multumesc mult
acum cred ca depinde si de norocul omului daca curge sau nu

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

9

Re: lista preturi acvarii hornbach

..dap e in jur de 220lei.la dimensiunile de 100x40x40...dar sigur ai garantie la el..;)...

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

10

Re: lista preturi acvarii hornbach

aspi A scris:

..dap e in jur de 220lei.la dimensiunile de 100x40x40...dar sigur ai garantie la el..;)...

si grosimea sticlei de 5 mm daca nu ma insel

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

11

Re: lista preturi acvarii hornbach

La 100x40x40 minim 6mm e sticla!

12

Re: lista preturi acvarii hornbach

fflorin73 A scris:

La 100x40x40 minim 6mm e sticla!

un angajat al magazinului hornbach mi-a spus ca are o grosime de 5 mm acvariul de 160 litri la dimensiunile 100x40x40

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

13

Re: lista preturi acvarii hornbach

Se poate! Eu am vazut la cineva acasa unul luat din hornbach 100x40x40 160 litri si mi-a zis ca are sticla din 6! La MP PRO 80 80x35x45 126l sticla e de 6mm!

14 Editat de tzae (2010-02-18 12:39)

Re: lista preturi acvarii hornbach

fflorin73 A scris:

Se poate! Eu am vazut la cineva acasa unul luat din hornbach 100x40x40 160 litri si mi-a zis ca are sticla din 6! La MP PRO 80 80x35x45 126l sticla e de 6mm!

posibil,nu te contrazic,probabil angajatul respectiv era bucatar.. tongue

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

15

Re: lista preturi acvarii hornbach

La 80x35x45 e sticla de 6, iar la 100x40x40 e de 8.

16

Re: lista preturi acvarii hornbach

Stef A scris:

La 80x35x45 e sticla de 6, iar la 100x40x40 e de 8.

la hornbach?

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

17 Editat de broschi526 (2010-02-18 15:07)

Re: lista preturi acvarii hornbach

acvariile din hornbach sunt acvarii de firma mp este o firma nemteasca foarte buna asa ca nu cred ca o sa curga vreun acvariu iar sticla la acvariul cu dim pe care le-ai dat tu are sticla de 8 mm
eu am cumparat din hornbach acvariu de 200l cu geam de 8mm si fundul de 10mm  si am dat 350 ron

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

18

Re: lista preturi acvarii hornbach

Dar ...niste preturi la filtrele externe...poate afla cineva?
Am auzit ca au oferta la JBL !...nu de alta,dar sant 300 Km dus intors Sibiu-Brasov! smile
Multumesc!

Ciclare usoara si rapida!

19

Re: lista preturi acvarii hornbach

eu ma gandeam sa vorbim cu un director al magazinului sa faca un catalog numai cu acvaristica,asa o sa ne fie si noua mai usor
cred ca nu e mare bataie de cap un catalog pdf in fiecare luna
eu zic ca e si spre avantajul lor...o sa creasca vanzarile cat de cat
astept si parerile voastre

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

Re: lista preturi acvarii hornbach

asta e usor de facut de oricare dintre noi care are drum prin HB... doar sa stie sa faca poze. rar se schimba preturile la pesti si acvarii.. si`n cel mai rau caz te duci cu 20-30 ron mai mult ca sa fii sigur ca nu s`au scumpit.