1 Editat de leounltd (2014-09-30 20:03)

Subiect: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Salutare,

Am un filtru e901GL si de ceva timp imi picura (incontinuu) pe la una din clape (foto 1) si undeva pe centrul capacului (foto 2).
Astatzi l-am desfacut si am observat ca era multa apa in capac, ceea ce, din ce stiu, nu este tocmai in regula. mad
Filtrul este cumparat in urma cu aproximativ 3 luni..mi se pare ciudat sa aiba un defect (dar nu imposibil).
Cineva care s-a lovit de aceeasi problema, ma poate ajuta ? ^:)^
Am atasat si 2 poze

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

garantie?

3

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Da, e luat de la emag..ma gandeam la o soluție de avarie pana ajung la ei.

4

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Identic am pățit si eu. Problema găsita de mine a fost ca aveam garnitura un pic răsucita si nu mai etanșa bine. Era foarte ușor vizibil lucrul asta. Nu are cum sa se strice intr-un timp asa de scurt pentru ca nu e știința nucleara in el. Încearcă sa scoți garnitura care etanșează canistra si apoi sa o pui din nou cu atenție. Încearcă sa o împingi uniform. Eu am folosit coada de la penseta.

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

5

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Mersi!
Un astfel de răspuns așteptam!  Acum incerc si revin cu rezultatul! :noroc

6

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Nu are cum sa se strice subit atata timp cat l-ai folosit si la un momendat a inceput sa curga, banuiesc ca dupa ce ai spalat mediile. Trebuie cautata cauza. Eu asa fac. Fac pasii in ordine inversa sa vad e am schimbat. SPOR!

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

7

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Am facut cum ai zis: am scos garnitura si am asezat-o cu atentie.
Aparent, nu mai curge.. :noroc

8

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Bucuria a tinut 5 minute mad
Curge iar, dar doar pe partea din mijloc a capacului, cum am zis in primul post (foto 2).
Solutia cred ca este o garnitura noua!

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

A inceput sa curga in timp ce functiona sau dupa ce ai umblat la el?

10

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Apropo, aveti idee unde gasesc garnitura?

11

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Ancistrus A scris:

A inceput sa curga in timp ce functiona sau dupa ce ai umblat la el?

Salut,

Este a doua oara cand mi se intampla. Prima data, a inceput sa curga de la sine, nu umblasem de ceva timp la el.
A doua oara, adica ieri, dupa ce umblasem cu o zi in urma. Sau impropriu zis umbalsem, doar il mutasem(miscasem) putin.

12

Re: JBL e901 GreenLine-Help! (rezolvat )

Salut,

Sub indrumarea cuiva foarte amabil de la service (Kronstil), am reusit sa remediez problema fara sa fiu nevoit sa il mai trimit in service.
Problema era urmatoarea:
In interiorul capacului, piulita care strange butonul de amorsare nu era stransa bine (foto 1).
Din ce am inteles de la el, a fost un lot in care a fost destul de frecventa problema. De multe ori, nu era stransa deloc (probabil un chinez neatent  :stupid ).