1

Subiect: co2 life

ce parere aveti despre el si daca la incercat cineva

2 Editat de costi8 (2009-12-29 20:18)

Re: co2 life

Am citit pe undeva despre aceste sisteme. Concluzia a fost ca tot CO2-ul din butelie ar fi mai bun. Si mai eficient.

asta, http://www.pepika.ro/produse/21-acvaris … sa=vitrina

3

Re: co2 life

da de asta este vorba si sunt interesat sa vad daca la folosit cineva si ce rezultate a obtinut

4

Re: co2 life

redeschid discutia despre CO2 life...foloseste cineva asa ceva? ...daca da ,se poate ceva sfaturi sau impresii vis a vis de acest sistem smile
cu respect,

Re: co2 life

Functioneaza dar cred ca e placebo, nu elibereaza destul CO2 ca sa simti diferenta.functioneaza pe baza de electroliza cool

6

Re: co2 life

placebo pentru noi care il cumparam lol sau pentru plantele din acvariu?

Re: co2 life

interpreteaza cum vrei lol

8

Re: co2 life

CO2 life...foloseste cineva asa ceva?

9

Re: co2 life

dumi A scris:

ce parere aveti despre el si daca la incercat cineva

Am obtinut "ceva" cezultate intr-un acvariu de 180 litri. In momentul in care am vrut sa-l folosesc la 250 litri, a clacat. Pina si producatorul il recomanda pentru maxim 150 litri. In acvariul de 180, trebuia reglat la maxim, ceea ce a dus la epuizarea cartusului in 3 saptamini. Putem face o socoteala: un cartus costa cam 50 ron, ceea ce inseamna mult mai mult decit incarcarea unei butelii de 4-5 litri CO2 (in jur de 30 ron). Butelia ma tine la acvariul de 250 cam 6 luni.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

10

Re: co2 life

dar JBL BIO CO2 Complet 100 foloseste cineva sau a folosit!...este bun de ceva?

11

Re: co2 life

pelly67 A scris:

dar JBL BIO CO2 Complet 100 foloseste cineva sau a folosit!...este bun de ceva?

Este o ''bomba'' de firma big_smile

12

Re: co2 life

bradraqua A scris:
dumi A scris:

ce parere aveti despre el si daca la incercat cineva

Am obtinut "ceva" cezultate intr-un acvariu de 180 litri. In momentul in care am vrut sa-l folosesc la 250 litri, a clacat. Pina si producatorul il recomanda pentru maxim 150 litri. In acvariul de 180, trebuia reglat la maxim, ceea ce a dus la epuizarea cartusului in 3 saptamini. Putem face o socoteala: un cartus costa cam 50 ron, ceea ce inseamna mult mai mult decit incarcarea unei butelii de 4-5 litri CO2 (in jur de 30 ron). Butelia ma tine la acvariul de 250 cam 6 luni.

Scump la buc. co2-ul la gr este 2lei kg, 5 kg cat bag in butelie 10lei smile

13

Re: co2 life

da ai dreptate tot butelia este sfanta!