Subiect: Anunt administrator

Reamintim celor care sunt inscrisi in concurs, urmatoarele:

-Este permis trimiterea link-ului cu acvariul vostru in lista de mes, msn, etc. sau promovarea acestuia, pt. a putea urca cat mai sus in clasament.
-Este permis punerea link-ului cu acvariul vostru in pagina de hi5, netlog, noi2, blog, sau alte pagini externe site-ului.
-Cei care vor fi depistati folosind proxy vor fi descalificati fara a fi anuntati in prealabil.


Va reamintim ca se poate vota in fiecare zi de la acelasi calculator, cu cat mai multe note de 10 cu atat mai multe sanse de castig.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

2

Re: Anunt administrator

Am si eu o intrebare:ce inseamna sa folosesti proxy?in ce consta?stiu ca e o intrebare poate stupida dar vreau sa ma lamuresc am ceva in cap dar nu sunt sigur?:P

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Anunt administrator

Proxy este atunci cand folosesti ip-uri false care se schimba de fiecare data. Astfel poti sa te votezi de mai multe orii,dar pentru ei ca moderatori este f usor sa te prinda.

4

Re: Anunt administrator

dap am inteles mersi pt raspuns!cred ca cel mai bine ar fi ca voturile sa fie acordate de catre administrator,moderator si inca 1-2 membri dintre cei mai experimentati de pe acest site!e doar o parere:D

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Anunt administrator

Dupa aceea s-ar castiga pe pile si nu ar fi corect asa ca cel mai bine ar fi sa fie la vedere totul,sa vedem si noi ce note are fiecare in parte,asta ar fi super corect. Lupta ar fi stransa si am sti si noi cum stam.

6

Re: Anunt administrator

am presupune ca administratoru ar alege pe cineva de incredere si juriul ar fi cinstit pt ca nu cred ca concursul a fost facut pt pile asa e mai mult de cine are prieteni nu de cat de frumos e acvariul eu am 125 de prieteni pe mess le zic la toti sa ma voteze si sa vad cine mai are sanse nu? lol  si asta nu o zic ca vreau eu sa castig pt ca poate nu am un acvariu care ar merita dar defiecare data acvariile cele mai frumoase sunt la sfarsitul clasamentului! sad

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

7

Re: Anunt administrator

eu am in lista de mess 10 prieteni si sunt de aceeasi parere cu BuBu ,castiga cel(cea) care are cei mai multi prieteni in lista de mess.nu mi se pare corect dar nici nu ma supar,asta e..mai bine 10 prieteni adevarati decat 200 si aia vai mama lor..

laura-rac

8

Re: Anunt administrator

BuBu A scris:

dap am inteles mersi pt raspuns!cred ca cel mai bine ar fi ca voturile sa fie acordate de catre administrator,moderator si inca 1-2 membri dintre cei mai experimentati de pe acest site!e doar o parere:D

daca iti aduci aminte eu am propus asa ceva ....asa ar fi cel mai bine ca altfel este un concurs de cine are mai multi prieteni si poate habar nu au ce voteaza ...dar asta nu o decidem noi sa ;lasam administratia sa decida daca e buna propunerea

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Anunt administrator

Dupa cum bine stiti concursul nu se va termina dupa ce sesiunea de voturi, urmeaza inca o proba de adunat si scazut puncte in functie de calitatea acvariului dupa cum urmeaza:

"Daca acvariul vostru contine una sau mai multe din cele de mai jos veti aduna puncte

1. acvariu plantat: +1 p

2. elemente speciale (plante deosebite greu de intretinut): +1 p

3. acvariu apa sarata: +2 p

4. acvariu recif: +3 p

5. poze de calitate: +1 p

Daca acvariul vostru contine una sau mai multe din cele de mai jos se vor scade puncte

1. plante sau decoruri din plastic: -1 p

2. suprapopulare: -1 p

3. soici, melci sau alte decoruri de apa sarata puse in acvariile de apa dulce: -1 p

4. nisip colorat: -1 p

5. lipsa descriere(dimensiuni, volum, aparatuta, vietati): -1 p"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

10 Editat de omumaro (2009-02-08 00:27)

Re: Anunt administrator

dar daca un utilizator are ip dinamci...si il schimba din ora in ora???:mad:

Inca ceva...eu cand am inscris acvariul meu in concurs in primele 3 zile eram pe rimul loc...la 3-4 utulizatori le`au placut acvariul meu DAR in a 4 zi am ajuns pe locul 5 sau 6 nu mai stiu exact...sa inteleg ca cei care au fost pe primele locuri si restul au votat 1 pestisor???...asta nu e concurenta neloiala???

bafta

Re: Anunt administrator

omumaro A scris:

dar daca un utilizator are ip dinamci...si il schimba din ora in ora???:mad:

Inca ceva...eu cand am inscris acvariul meu in concurs in primele 3 zile eram pe rimul loc...la 3-4 utulizatori le`au placut acvariul meu DAR in a 4 zi am ajuns pe locul 5 sau 6 nu mai stiu exact...sa inteleg ca cei care au fost pe primele locuri si restul au votat 1 pestisor???...asta nu e concurenta neloiala???

bafta

Sunt de acord cu tine insa traim intr-o tara libera si fiecare are dreptul de a se exprima liber.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.