Subiect: bancuri cu politisti

Stiti de cati politisti e nevoie sa bage un stecher in priza?
De 5!
Unul tine stecheru' si 4 imping peretele!!

Re: bancuri cu politisti

Doi politisti discutau:
-Auzi, de ce iti tot freci mainile?
-Pentru ca mi-e frig.
-Bagati-le in buzunar!
-Acolo-mi sunt manusile.

Re: bancuri cu politisti

Un om mergea in fiecare zi cu masina la servici si de fiecare data cand ajungea acasa politistul din zona respectiva il amenda mereu ba cate o data chiar si nevinovat.......
In prima zi omul a platit amenda.....A doua zi a zis ca e nevinovat dar tot nu a scapat ......A treia zi a spus ca nu are bani ,iar politistul ia spus"ai nu ai aduci de acasa......" A patra zi aceeasi poveste :"ai nu ai aduci de acasa..." 
Si au tot continuat asa cativa ani......
Intro zi politistul iese la pensie si se gandeste ca la amendat pe saracu om atatia ani zi de zi si chiar nevinovat si se gandeste ca azi fiind ultima zi sa il lase pe om sa il injure cum vrea el fara sa ii faca cava........zis si facut.......
Se intalnesc cei doi , iar omul spune da d-nle stiu regula ....am nu am aduc de acasa.
Politistul: Nu domnule uite azi ies si eu la pensie si nu te mai amendez nu iti mai fac nimik ba chiar te las sa ma injuri cum vrei tu ca eu nu o sa ma supar ........
Omul : Atunci sa te f... in pi..a
Politistul :Ha ha ha fraiere nu sti ca sunt barbat si nu am asa ceva.....
Omul : Ai nu ai aduci de acasa.....;)

Re: bancuri cu politisti

Resursele umane de la Pentagon descopera ca in ultima vreme aveau prea multi generali. Se hotaraste ca acelora care vor sa se pensioneze sa li se acorde pensionare anicipata cu toate facilitatile plus un bonus special de 5000$ pentru fiecare centimetru al dinstantei in linie dreapta dintre oricare doua puncte de pe corp. Fiecare general avea dreptul sa indice punctele de preferinta.

Primul intra un general de aviatie, foarte suplu, cere sa fie masurat din crestet pana in varful degetelor de la picioare. Avea 1.95m. Pleaca cu un cec de 975.000$.

Al doilea vine un general de infanterie si cere sa fie masurat din varful degetelor de la picioare pana la varful mainilor intinse. 2.55m.
Pleaca generalul cu un cec de 1.275.000$.

Intra si al treilea general, un zdrahon batran de la marina. Cand e intrebat cum sa fie masurat, asta zice: "Din varful penisului pana la testicole".
Mustacesc astia de la pensii intre ei, si ii atrag atentia ca generalii anteriori plecasera cu niste cecuri frumusele. Asta nu si nu, ca pe el sa-l masoare cum le-a cerut, ca barbat ca el nu e nimeni.

Ok, intra ofiterul medical sa faca masuratorile, ii cere generalului sa-si dea jos uniforma. Scoate ruleta, o pune pe varful organului si incepe sa masoare.

"Dumnezeule mare!" striga ofiterul. "Unde va sunt testicolele?"
La care, generalu': "In Vietnam ."

Adevarata ignoranta nu este absenta cunoasterii, ci refuzul de a o dobândi.
Ignoranta nu este inocenta, ci pacat.