1 Editat de Liniste22 (2014-12-01 17:06)

Subiect: Reborn 2

Salut,

Va prezint setup-ul meu (ar fi interesant sa reusesc sa pun macar 1 poza big_smile ).

Re: Reborn 2

[img][/img]

3 Editat de Liniste22 (2015-01-11 03:36)

Re: Reborn 2

Acvariul : 60 x 35 x 30
Stand    : Creatie proprie smile
Filtrare  : Tetratec Ex600, 1 L de Siporax, 1 L de Micromec, 1 L de Eheim Substrat Pro, 1 L Matrix amestecat in cele 3 sertare
Pentru filtrare mecanica am un prefiltru SunSun cu bureti.
Incalzitor cu termostat fixat la 24 grade
Lumina  : 2 x 24 T5 cu neoane Aquamedic Plant Grow si Aquamedic Reef White
Skimmer Eheim
Substrat fertil Aquabasis si pietris granulatie 2mm din Hornbach
Decor: Pietre Seiryu
Fertilizare: Vimi all in red si Vimi Accelerator.
Fauna: 7 neoni, 4 Corrydoras Panda si 4 Rcs
Plante: Staurogyne, Alternanthera Red Mini, Bacopa, Pogostemon Helferi, plus inca cateva la care nu le mai retin denumirea big_smile

In mare parte cam asta ar fi. Sper sa va placa.

O zi frumoasa, Stefan

4

Re: Reborn 2

Salut....destul de frumos acvariul....cu tot ca sunt unele plante care nu prea isi au locul in nano-ul tau........parca pietrele din stanga mi se par umpic cam mari si prea una langa alta la fel si cea din dreapta spate....daca le puneai umpic bagate in pietris dadeau mai bine
Bafta in continuare.......  wink  wink  wink

Re: Reborn 2

Salut,

Multumesc frumos. Intr-adevar, va trebui sa mai fac o selectie la plante.Pietrele de nu le-am sucit si rasucit de am luat-o razna. smile Momentan raman asa pana la alte idei. Printre altele, imi plac foarte mult ultimele 3 setup-uri ale tale, foarte frumoase.
Acest setup va ramane oarecum la fel pana in primavara anului urmator cand va ajunge la final de cariera si voi demara alt proiect (sper eu mai promitator).
O zi buna, Stefan