1

Subiect: identificare catel

Am primit un catelus de 5 saptamani este mascul si cel care mi la facut cadou mia zis ca este caucazian.Aici incepe dilema mea nu sunt sigur ca este caucazian ...rog un cunoscator daca poate sa imi spuna daca este sau nu caucazian...Mulțumesc.

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

2

Re: identificare catel

Bruno

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

3

Re: identificare catel

Bruno

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

4

Re: identificare catel

Bruno

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

5

Re: identificare catel

Bruno

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

6

Re: identificare catel

Bruno

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

7

Re: identificare catel

:smoke

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

8

Re: identificare catel

:smoke

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

Re: identificare catel

Cat timp are?

10

Re: identificare catel

Te referi la varsta lui....??? Are 5 saptamani.

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

Re: identificare catel

Daca nu ai ped la el sigur nu este caucazian , ppate este un mix de caucazian cu o alta rasa , daca poti sa-mi trm niste poze cu parintii lui ca este prea mic si nu-mi dau seama. Intreabal pe cel care ti l-a data daca are poze cu parintii

12

Re: identificare catel

Daca aveam ped la el nu mai intrebam aici ce rasa e .....in fine am aflat ce este ....caucazian ....

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

Re: identificare catel

Nu te supara pe.mn dar daca nu ai ped la el.nu poti spune ca este caucazian. Acel pedigree arata puritatea rasei, dar daca tu vrei sa spui ca ecaucazian poti sa zici

14

Re: identificare catel

mihaivoinea2000 A scris:

Nu te supara pe.mn dar daca nu ai ped la el.nu poti spune ca este caucazian. Acel pedigree arata puritatea rasei, dar daca tu vrei sa spui ca ecaucazian poti sa zici

doar de dragul discutiei, tu stii ce e ped-ul? pe mine ma duce cu gandul la pedofil.

acum ca o mica paranteza, omul a primit catelul cadou. ce sa faca acum, sa ceara actul de origine al cainelui? eventual ITP-ul si asigurarea obligatorie pentru papucii si scaunele pe care le va rontai!

Re: identificare catel

Pedu nu are nici o legatura cu cuvantul pedofil eu cred ca tu esti acela care nu stie ce inaemna pedigree-ul daca tu zici ca ii caucazian si nu ai ped la el imi dau seama ca nu stii ce e ala pedigree-ul.Ti-am mai spus ce e pedigree-ul pe acrut arata puritatea rasei dar si mai multe

Re: identificare catel

Nu stiu cum ai facut tu legatura intre pedigree si pedofil

17

Re: identificare catel

xgrec A scris:

doar de dragul discutiei, tu stii ce e ped-ul? pe mine ma duce cu gandul la pedofil.

    ^:)^  :apl  lol  lol

18 Editat de xgrec (2014-12-04 13:21)

Re: identificare catel

mihaivoinea2000 A scris:

Pedu nu are nici o legatura cu cuvantul pedofil eu cred ca tu esti acela care nu stie ce inaemna pedigree-ul daca tu zici ca ii caucazian si nu ai ped la el imi dau seama ca nu stii ce e ala pedigree-ul.Ti-am mai spus ce e pedigree-ul pe acrut arata puritatea rasei dar si mai multe

Stimate coleg, nu stiu daca ai „cetit“ tot ce am scris eu mai sus unde explicam oe intelesul tuturor ce inseamna pedigree. Inainte ca majoritatea oamenilor sa stie ca e vorba despre un act de origine al animalului, absolut toata lumea stia ca e vorba despre un linie de hrana pentru animale, in special caini.
Daca tu esti uber informat si cetit ar fi trebuit sa ii raspunzi punctual colegului daca este sau nu ciobanesc caucazian. Pentru ca el nu te-a intrebat daca e in regula sa isi denumeasca animalul Kennel`s Azorel of Rex - Caucasian Sheperd (numele au fost alese intamplator).
Plus ca nu putea cere actele de origine pentru un cadou.

19

Re: identificare catel

Rasa sau nu, catelul este superb! smile Pacat ca nu ai reusit sa pui pozele alea in picioare big_smile

20

Re: identificare catel

Ancistrus A scris:

Rasa sau nu, catelul este superb! smile Pacat ca nu ai reusit sa pui pozele alea in picioare big_smile

Asa e, un catel superb. Sa-ti traiasca si sa distruga cat mai putine.