441

Re: LOCUINTA NOUA

Mia cedat ups care imi tiea in viata filtrele,de la cateva caderi de tensiune.Am fost si miam luat un cyberpower am auzit ca sunt super bune. mad

442

Re: LOCUINTA NOUA

Una cu ups la treaba ,alimentare provizorie lol

443

Re: LOCUINTA NOUA

Am renuntat la proiectul cu sumpul  pentru moment,din motive personale. mad Insa nu voi renunta definitiv ,ceva probeme ma face sa mai lungesc un pic problema.Am reusit si am montat doua ventilatoare in dulapurile cu filtre ,am observat ca se cam incalzea ceva.Sunt ventilatoare profi de 24volti  big_smile Unul este alimentat permanent la 12 volti si celalat merge cand creste tempereatura mai  mare de 27grade fiind alimentat la 24volti.Voi posta ceva poze  cu ele
.Cea cu overflow va  urma ceva profi ,si surpriza lol

444

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit  si am cumparat cablu de programare la Automatul mitshubishi big_smile  si dvd complet cu program.Imi va fii mult mai usor cu programarea si sincer poate face o gramada de chesti automatul lol

445

Re: LOCUINTA NOUA

Si poze cu ventilatoarele din dulap ,sunt de 24 volti.Poza de afara si una din interior. big_smile

446

Re: LOCUINTA NOUA

Dimineata neavand somn pe la 5 dimineata ,ma-am trezit si am vazut apa tulbure rau  mad .Nu se vede in ea mai deloc ,si surpriza am vazut ceva portcaliu in ea ca niste bilute .Depuse-se arowana oua  lol erau niste bilute mai mari ca mazarea si foarte portocalii ,tot acvariu.Imi pare rau ca nu am facut poze decat un filmulet.Il voi pune pe site ,oricum ouole nu erau fertile big_smile .Si doua zile apa laptoasa in acvariu si miros intens de peste ,am reusit si am revenit la normal. lol Si intadevar arowana este fetita lol

447

Re: LOCUINTA NOUA

foarte frumoasa dihania smile

apropo, nu zici de unde ai facut "comanda" aia de modul arduino ca sunt curios.

448

Re: LOCUINTA NOUA

Mi la recomandat un prieten ,daca te intreseaza iti pot da nr de tel ,locuieste prin Dr Taberei. big_smile

449

Re: LOCUINTA NOUA

multumesc, trimite-mi un PM cu numarul te rog.

450

Re: LOCUINTA NOUA

Nu am mai postat cam de ceva vreme ,inca nu am renuntat la bazin lol Bazinul este stabil .Arowana a crescut destul de mult eu zic ca undeva in jur de  70 cm ,Chitalele au si ele 60 cm .Am sa pun ceva poze cu starea actuala a bazinului.Nu credeam ca se vor face asa mari pesti big_smile Cand se mai ciondanesc  evidnt apa pe jos la greu lol

451

Re: LOCUINTA NOUA

johnny A scris:

Mia cedat ups care imi tiea in viata filtrele,de la cateva caderi de tensiune.Am fost si miam luat un cyberpower am auzit ca sunt super bune. mad

Se repara.

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

452

Re: LOCUINTA NOUA

Se bulise placa electronica ,mai ales cablajul.Am fost cu el sa il repar dar nu mergea. mad

453

Re: LOCUINTA NOUA

Si doua poze mai noi. big_smile

454 Editat de xr1140 (2015-01-10 04:25)

Re: LOCUINTA NOUA

cam mica "locuinta" pt frumusetea aia de arowana, pe cand una (locuinta) mai mare ?

455

Re: LOCUINTA NOUA

Stiu ca este mica ,sincer nu credeam ca se face mare .Nu stiu ce sa zic am alte prioritati momentan. big_smile

456

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit sa pun filmuletul cand imi depuse-se arowana  https://www.youtube.com/watch?v=trGWtxtUs5w

457

Re: LOCUINTA NOUA

[youtube]      https://www.youtube.com/watch?v=trGWtxtUs5w          [/youtube]

458

Re: LOCUINTA NOUA

Rog un admin sa ma ajute sa postez un filmulet.

459

Re: LOCUINTA NOUA

johnny A scris:

Rog un admin sa ma ajute sa postez un filmulet.

https://www.youtube.com/watch?v=trGWtxtUs5w

Cred ca problema apare de la faptul ca ai lasat spatii inainte si dupa link...

460

Re: LOCUINTA NOUA

Da posibil .multumesc de ajutor :noroc