1

Subiect: Twinstar afecteaza BBA?

Dupa cum spune si titlul topicului, intrebarea e simpla si se adreseaza celor ce l-au folosit: Twinstar afecteaza BBA?

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Twinstar afecteaza BBA?

Salut! Eu am folosit o versiune DIY de Twinstar facut din din 2 electrozi compusi din plasa de sarma de 0.5 cu ochiuri de 1mm ( 6 x 6 mm) alimentat de la un alimentator de laptop min. 12V si curent de min. 4 A pe o priza programabila  1 min. functionare la interval de 30 min. Nu am fost multumit de rezultate la acvariul meu plantat: plantele din apropierea dispozitivului au fost afectate, s-au ingalbenit si topit. Exact ca si cum le pui in apa oxigenata si uiti sa le scoti la timp. Nu am avut alge BBA nici cu el nici fara el. Nu am simtit mare diferenta si am renuntat la folosirea lui deoarece nu era foarte estetic si nici practic. cred ca este mai mult marketing - reclama este sufletul ..... comertului. Am  atasat o poza cu Twinstar-ul gasita pe alt forum unde si-au mai dat cu parerea si altii.

Re: Twinstar afecteaza BBA?

Poza....

4

Re: Twinstar afecteaza BBA?

M=am mai documentat si am descoperit pagina producatorului in care se specifica ca NU afecteaza BBA.:(

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Twinstar afecteaza BBA?

:noroc

6

Re: Twinstar afecteaza BBA?

Din poza se pare ca nici algele nu prea l afecteaza nici pe el .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

7

Re: Twinstar afecteaza BBA?

Din poza se pare ca nici algele nu prea l afecteaza nici pe el .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.