Subiect: scalari + tetrazona = ???

ce ziceti ? o sa sara scantei sau o so fie bine ??

Re: scalari + tetrazona = ???

si inca ceva. sumatranii mananca plante sau m-a mintit cel care mi-a zis ?? big_smile

3

Re: scalari + tetrazona = ???

sumatranii nu mananca plante !! ei iubesc acvariile plantate
da o sa sara scantei deoarece tetrazona o sa manance antenele scalarilor si coada lor volanta
eventual ai de ales intre tetrazona si scalar

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: scalari + tetrazona = ???

ok. mersi pentru raspuns

5

Re: scalari + tetrazona = ???

nui adevarat tetrazonele is curioase poate pt 5 minute ciupesc antenele da a2a zi nu mai au nicic cu ele spun asta pt k am scalari+tetrazone si intamplarea face k...........acum 2 zile maiam mai cumparat 5 scalari si nu au treaba unu cu altu

6 Editat de aqua (2010-02-23 01:03)

Re: scalari + tetrazona = ???

Alex23 A scris:

nui adevarat tetrazonele is curioase poate pt 5 minute ciupesc antenele da a2a zi nu mai au nicic cu ele spun asta pt k am scalari+tetrazone si intamplarea face k...........acum 2 zile maiam mai cumparat 5 scalari si nu au treaba unu cu altu

alex eu zic din propria experienta ...nu zic aiurea...tetrazona fac asa cu orice peste
daca vrei bogdane aceasta combinatie incearca metoda urmatoare....scoate tetrazona,baga scalarii si dupa un sfert de ora baga si tetrazonele sa vezi ce se intampla ..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: scalari + tetrazona = ???

poi am deja scalarii de vreo 2 luni au doar 3 cm. tetrazoanele ar fi cei noi in acvariu... bineinteles si pe acestia i-as cumpara mici (imi place sa-i cresc eu) smile

8

Re: scalari + tetrazona = ???

eu am bagat ieri 2 tetrazona,pe langa scalarii mei mari...mi-era mila de ei..pt ca un prieten vroia sa ii arunce la wc..;))..ca avea creveti si ii papau...desi au doar 2cm...sunt cam speriati de scalarii mei...o sa vad cum se comporta tp de o saptamana...probabil ca daca si scalarii erau mici..ar fi fost cva pb,dar asa nu prea pare!!!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

9

Re: scalari + tetrazona = ???

bogdan666 A scris:

ce ziceti ? o sa sara scantei sau o so fie bine ??

cele 2 specii nu sunt compatibile. verifica si tu ce conditii trebuie sa aibe apa la fiecare specie. din cate stiu eu tetrazona manca coditele caraseilor si antenele scalarilor. am avut si eu tetrazona si am renuntat. daca vrei sa cresti pune-i in acvariu  cu conconus