501

Re: LOCUINTA NOUA

Si o poza face 1000 cuvinte,sumpul si cutia overflow extena big_smile

502

Re: LOCUINTA NOUA

A inceput apa sa se limpezeasca ,diferenta este intradevar  lol Super multumit :sok

503

Re: LOCUINTA NOUA

Si o poza cand am scos materialul filtrant din butelia de 19 litri si am vrut sa mai pun deoparte in sac micromecul si siporaxul de restul.Si o mana de roca vulcanica. lol

504

Re: LOCUINTA NOUA

Si o poza cu overflow. big_smile

505

Re: LOCUINTA NOUA

https://www.youtube.com/watch?v=WH2w5gsje50

506

Re: LOCUINTA NOUA

^:)^ Multumesc inca o data de ajutor :noroc

507

Re: LOCUINTA NOUA

Am facut un schimb de apa sa vad cum merge treaba,este un cic mai altfel de cum eram eu obisnuit.Dar este ok.Apa este mult mai clara. big_smile

508

Re: LOCUINTA NOUA

Am renuntat la pompa recirculare jebao ac 8000 si miam luat una jebao dc9000 reglabila .Mult mai silentioasa . wink

509

Re: LOCUINTA NOUA

Si ceva poze noi. big_smile

510

Re: LOCUINTA NOUA

big_smile  Nu a mers din prima big_smile

511

Re: LOCUINTA NOUA

Cand le faci curat doar speri sa iesi cu mana intreaga  :pls   :pls  :pls
Frumoase exemplare!

512

Re: LOCUINTA NOUA

lol Sincer arowana are tendinta de a apuca .Dar inca nu am avut norocul.Merci smile

513

Re: LOCUINTA NOUA

Foarte frumosi pestii si acvariul...

514

Re: LOCUINTA NOUA

Multumesc frumos ,astept sa vii din urma cu surioara  :pls  :noroc

515

Re: LOCUINTA NOUA

eu as aseza saculetii cu material filtrant incat sa formeze un soi de perete prin care sa treaca apa.


mascul pt balaboasca aia argintie ai gasit pe undeva ?

516

Re: LOCUINTA NOUA

Este cantitatea mult prea mare de material ca sa ma chinui sa fac un zid,oricum compartimentul este complet inundat si are timp suficient sa isi faca treaba.Nu am cautat sincer ar fi o idee buna sa am pui de la ea. lol

517

Re: LOCUINTA NOUA

Pana sa schimb filtrarea imi mergea chillerul sa raceasca apa ,acuma merg incazitoarele sa incazeasca apa.Am mai luat inca unul de 300w sa stau in singuranta .Merge destul de mult unul sa faca fata . big_smile

518

Re: LOCUINTA NOUA

Fratii lol

519

Re: LOCUINTA NOUA

Miau ajuns si patru ciorapi pentru prefiltrare. big_smile .Vrau sa mai renunt la filtrarea mecanica cu bureti

520

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit si am montat azi ciorapi,astept sa vad cat ma tin .Sper sa tina 3-4 zile. big_smile