521

Re: LOCUINTA NOUA

Am vazut ca nu tin mai mult de 3 zile ciorapi ,trebui sa iau mai mari.Intradevar ai avantajul cand ii scoti ca nu cade mizeria in acvariu si retine o gramada de mizerie. smile Mult mai buni decat buretii.

522

Re: LOCUINTA NOUA

Miau ajuns si ciorapii mari ,unul de nylon si unul de pasla.

523

Re: LOCUINTA NOUA

Miau ajuns ledurile si m-am apucat de gaurit si filetat in radiator ,voi incerca o lampa relativ micuta .Nu vreau lumina multa ,ma intreseaza sa am un spectru mare de culoare.Am 3 leduri de 10w(rosu alb albastru si alb rece )4 leduri de 5w (doua galbene ,verde si un alb cald) o bucata albastru de 1w.Va fi dimabila fiecare culoare ,momentan va fi analogica cu potentometre.Apoi prin arduino.Si o poza cu ea in lucru,ledurile erau gatuite cu rezistente lol

524

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit si am inlocuit ciorapul mic cu cel mare.Diferenta la filtrare cu ciorapi. lol Inca nu am reusit sa scot buretii din motiv de lene lol Mia venit si controlerul. big_smile Si am scapat si de ultimi 5 litri de denitrat.

525

Re: LOCUINTA NOUA

Mi-a venit releul de nivel ,care va fii montat in camera pompei sa imi completeze cu apa evaporata si daca ramane pompa fara apa sa se opreasca. big_smile

526

Re: LOCUINTA NOUA

Mi-am luat azi o pompa de valuri ,sa ma mai ajute  un pic cu mizeria de pe substrat. : big_smile

527

Re: LOCUINTA NOUA

..

528

Re: LOCUINTA NOUA

Si cateva poze facute aseara ,nu prea sunt reusite dar sunt recente.Acvariul merge bine ,sumpul merge super bine.Merita . :sbr

529

Re: LOCUINTA NOUA

:sbr

530

Re: LOCUINTA NOUA

Si am ajuns si la reactor ,nu mai trecea ups vechi pe bateri si cu ocazia asta miam mai luat unul la fel ca celalat ,sunt multumit de cum mergea. :fok

531

Re: LOCUINTA NOUA

:fok

532

Re: LOCUINTA NOUA

johnny A scris:

Si am ajuns si la reactor ,nu mai trecea ups vechi pe bateri si cu ocazia asta miam mai luat unul la fel ca celalat ,sunt multumit de cum mergea. :fok

Nu arunca ups vechi.

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

533

Re: LOCUINTA NOUA

Nu il arunc ,am sa il aduc sa te  uiti la el cand am timp. big_smile

534

Re: LOCUINTA NOUA

Am luat alt controller deorece aveam nevoie de prize suplimentare .Am mai facut ceva schimbari in bazin,voi posta ceva poze. big_smile

535

Re: LOCUINTA NOUA

:sok

536

Re: LOCUINTA NOUA

Hai cu poze cu bazinul!  :noroc

537

Re: LOCUINTA NOUA

Si noul membru in familie ,un bulldog englez mascul smile

538

Re: LOCUINTA NOUA

..

539

Re: LOCUINTA NOUA

Pai si cainele batran ?

Reusitele si esecurile unui om sunt rezultatul direct al gandurilor sale

540

Re: LOCUINTA NOUA

Mia murit  :scry am zis sa luam pentru fete . smile