Subiect: Salutare dragi prieteni

Va spun prieteni pentru ca aici am invatat si aflat multe din tainele acvaristicii. Ma numesc Alexandru si am 23 ani, practic acvaristica de2 ani si ma cucereste pe zi ce trece din ce in ce mai mult. Acvariul meu este acesta http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … iul-meu/74 sper sa va placa. Calitatea pozelor este slabuta...de buget de criza. Nu am camera foto. Motivul postarii pozelor il stiti...asa ca va multumesc inca o data si astept sfaturi si indicatii..

2

Re: Salutare dragi prieteni

un singur lucru teas sfatui sa incarci acvariul pana sus!in rest arata bine!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

3

Re: Salutare dragi prieteni

frumos acvariul der cum a spus bubu trebuie umplut pana suc ca asa e inestetic ....si inca ceva am vazut la multi ca au sub acvariu cipca ( broderie ) nu este bine pt ca acvariul trebuie sa stea  pe suprafata plana altfel aveti sanse sa ii crepe fundul (acvariului ):lol:...in rest ce sati spun acvariul arata destul de bine ...spor la treaba in continuare

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Salutare dragi prieteni

Va multumesc mult, iar in legatura cu broderia, acvariul are la baza o rama metalica care inconjoara laturile, deci geamul nu vine direct pe broderie. Astept sfaturile si voturile voastre (sper pozitive). Sunteti extraordinari.

5

Re: Salutare dragi prieteni

ok...sa sti ca nu a fost cu rautate

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Salutare dragi prieteni

Nici o problema, chiar imi place sa vad si parerile voastre si mie mi se pare ciudata faza cu rama dar daca asa a fost conceput, asa trebuie, nu? Baietii de la acvariidevis poate ma vor lamurii.

7

Re: Salutare dragi prieteni

Salut,

Felicitari pentru acvariu. As avea si eu o sugestie: nu poti pune plantele in substrat?
Ah si inca una: vezi ca termometrul ala nu este asa de precis ca unul pe alcool.

Bafta

Re: Salutare dragi prieteni

le-as pune dar am numai pietris,nu am substrat special,am termometru si pe alcool chiar o sa fac o proba,mersi pentru sffat.

Re: Salutare dragi prieteni

Am bagat poze noi,sper sa va placa,astept note(bune):)

10

Re: Salutare dragi prieteni

http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … iul-meu/74

Re: Salutare dragi prieteni

Acum acvariul tau arata mult mai bine, trebuie sa mai ai un pic de rabdare sa creasca plantele, cred ca intr-o luna 2 o sa ai un acvariu foarte frumos daca il vei ingriji corespunzator.
Spor la treaba.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

12

Re: Salutare dragi prieteni

Va multumesc,ca modificari,am scos plantele din ghivecele si le-am plantat si am inlocuit filtrul eheim cu unul aquael mai micut dar la fel de bun.

13

Re: Salutare dragi prieteni

insa nu suficient de puternic dupa cum vad! apa e putin tulbure sau nu vad eu bine? si poti sa o umpli pina nu se vede dunga de la capac. e frumusel,pt ca are plante multe si sanatoase. Felicitariile mele!

14

Re: Salutare dragi prieteni

ghiubalex A scris:

Va multumesc mult, iar in legatura cu broderia, acvariul are la baza o rama metalica care inconjoara laturile, deci geamul nu vine direct pe broderie. Astept sfaturile si voturile voastre (sper pozitive). Sunteti extraordinari.

Legat de broderie, parerea mea nu-si are rostu`, este si inestetica si nici acvariul nu se "aseaza" bine, nu este cazul sa crape baza deoarece este mic, totusi scoate-o:D!

15

Re: Salutare dragi prieteni

Apa nu este tulbure,calitatea pozelor este slaba iar broderia,decat sa ridic acvariul mai bine o las acolo,o veste mare imi infloreste anubia,abia astept sa fac poze sa va arat.

16

Re: Salutare dragi prieteni

ghiubalex A scris:

Apa nu este tulbure,calitatea pozelor este slaba iar broderia,decat sa ridic acvariul mai bine o las acolo,o veste mare imi infloreste anubia,abia astept sa fac poze sa va arat.

Cand face pui sa imi dai si mie pls:)

17

Re: Salutare dragi prieteni

eventual sa scot eu butasi din ea. Dar o mai las sa creasca.

18 Editat de Florin.Mazilu (2009-01-28 14:40)

Re: Salutare dragi prieteni

shauru daca vrei pui de anubias trebuie doar sa ceri wink
iti dau eu un anubias micut, am primit 2 de la un vecin.
knd ai timp sau knd vrei zi pe unde vrei as ne intalnim si iti dau eu unu wink
P.S. eu stau in crangasi tongue

LE: si dintr-unu mai mare am un rizom care imi face pui incontinu, odata pe saptamana am cate un puiut mic de tot

19

Re: Salutare dragi prieteni

vreaaaaauuuuu euuuu!!sunt disperat de cand caut si nare nimeni! big_smile big_smile big_smile big_smile

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

20 Editat de soto_san (2009-01-28 14:58)

Re: Salutare dragi prieteni

bubu iti trimit eu prin posta:lol::lol::lol:

este un lucru foarte important sa sti sa respecti