1 Editat de me_gaton (2010-02-28 16:28)

Subiect: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

Buna ziua, dupa ce am avut acvariu vreo 5luni cu scalari, molly, zebre, etc., m-am hotarat sa fac o schimbare, asa ca m-am apucat sa dau ce aveam, si m-am apucat de treaba.
Am construit un background 3d, acvariul fiind tot DIY, am decurs si la filtru home made, care este in lucru momentan, acvariu de amenajat am terminat, acum treb doar sa schimb apa de vre-o 10ori sa elimin toxinele din background, in viitorul apropiat voi posta si pozele.

Multumesc,


PS: pentru filtru extern am folosit ca documentatie : http://images.google.ro/imgres?imgurl=h … s%3Disch:1
PS: pentru background am folosit ca documentatie : http://images.google.ro/imgres?imgurl=h … N%26um%3D1

Acvariu - 70x30x45 (LxlxH)cm
           - nisip
           - valisneria
           - neoane 3x18w
           - pompa aer + piatra panza bule
           - background DIY
           - filtru extern DIY tip canistra

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

2

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

Cred ca ai scris gresit marimea acvariului pt. ciclide africane...100L brut?Sau ma insel?Net cam 60-70L,daca calculam backgroundul,nisipul si pietrele!Este foarte foarte mic!Eu tin pui de 2-3cm in acvariu de 60L.....Te-ai chinuit degeaba,nu-ti va da satisfactie,este mult prea mic...Pacat de munca ta....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

3

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

poi voi tine doar pui, nu ma intereseaza maturi:D...

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

4

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

acvariu+background...

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

5

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

backround laterale+spate

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

6

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

Zici ca-i zidul chinezesc lol (glumesc)...dar serios vorbind nu mi se pare natural,este prea perfect,era mai bine sa-l faci cu diferite denivelari si grote ca sa para mai natural.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

7

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

awlew...ce am comis`o eu cu spatiul la ciclide, dar ce`o faci tu....ai un background care ocupa enorm...daca tot vrei ciclide..n`am idee, renunta macar la partile laterale, o sa ramai cu un spatiu fff mic. Parerea mea

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

ca sa glumim...! smile
poti sa desenezi pe geamul din fata niste dungi care sa dea senzatia de gratii...! smile

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

ma dar rai sunteti

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

10 Editat de Stef (2010-03-01 12:17)

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

Ce aveti ma cu omul... o sa iasa un nano cu ciclide... lol

11

Re: O reamenajare trecand de la scalari la Ciclide Africane

Ganditi-va si la altceva:ii plac ciclidele dar nu sta bine cu banii,nu mai fiti asa rautaciosi,sfatuiti-l macar.Me_gaton-orienteaza-te spre un alt acvariu,minim 300 l,asta daca vrei binele pestilor,intrebare:tii doar puiet?cand vor creste ce le vei face?