Subiect: V? rog ajutatima

Bună ziua ieri am cumpărat un acvariu de 25 L cu tot cu instrumentele necesare pentru începerea pasiuni mele de a avea un frumos acvariu în casa
Din păcate am început cu stângul ne având cunoștințe în acest domeniul am cumparat 8 pești diverse rase de caras(din ce am citit de pe internet) și 4 plante de care nu știu nimic....și multe alte prosti care nu știu dacă sunt așa benefice pentru pesti printre care chlorinated și pietre colorate
Voi pune câteva poze sa va lămuriți mai bine
Și va rog sa mă ajutați sa repar graselile facute

Re: V? rog ajutatima

.

Re: V? rog ajutatima

.

Re: V? rog ajutatima

.

5 Editat de MariusMinu (2015-10-30 16:49)

Re: V? rog ajutatima

Salut. Era mai bine sa intrebi inainte. Daca cei din petshpot te-au vazut cu banii-n portofel si mai necunoscator asa, ti-au bagat pe gat toate prostiile. Intr-un fel nu-i condamn, trebuie sa vanda si pietricelele colorate cuiva...
In rest... Ce sa caute carasi in 25 l ? Acolo merg ceva neoni sau tetra, in general pesti mici. Planta din care ai dupa tufe (apare in poza 3) arunc-o ca nu rezista submers, poate in paludariu...Imi scapa denumirea ei acum, dar nici nu ma intereaza prea tare sa aflu...
Poti incerca sa mergi inapoi cu carasii si sa ceri la schimb ceva pesti de talie mica. Un singur caras la maturitate, are nevoie de 50 l apa, in cazul de fata ai maxim 20 l pentru toti, chiar daca sunt pui...
Atentie la Amoniac!