1 Editat de MonicaKersten (2015-11-02 23:59)

Subiect: Monica

Salut tuturor.

Ma numesc Monica, am 39 de ani si locuiesc in Olanda de 4 ani.
Unul dintre acvariile pe care le avem eu si sotul meu este un Juwel Rio 125 - 81 x 36 x 50 in care avem acum
6 Platy
2 Black neon tetra (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
5 Glowlight tetra (Hemigrammus erythrozonus)
3 Otocinclus Macrospilus
2 Ghost Shrimp.

Mai avem un acvariu capacitate 25 l. - SuperFish. In acest acvariu stau numai 2 pesti: 2 gupy, o femela si un mascul.

Al treilea acvariu a devenit carantina datortita faptului ca l-am gasit a fi un tanc pe cat de scump tot atat de inutil. Este vorba despre Superfish Aqua Home 8 LED, un acvariu micut, capacitate 8 l.

Re: Monica

Bine ai venit!

MonicaKersten A scris:

3 Coridoras Otocinclus

   Nici macar in Olanda nu exista asa ceva!

Re: Monica

Buna seara Ancistrus.
Haide sa incepem te rog de aici: te-ar multumi daca sterg tot ce am scris inclusiv contul?
Apreciez glumele cu conditia sa fie glume si nu rautati gratuite. Regula ca o gluma sa fie gluma si nu rautate este urmatoarea: la o gluma rad ambele parti iar ca sa rada ambele parti cel ce initiaza gluma trebuie sa-si cunoasca interlocutorul - la ce se bucura, ce il multumeste, la ce anume rade, când rade, in ce conditii etc.
La urmatoarea intalnire am sa-l abordez cu respect pe domnul care a numit Otocinclus macrospilus drept Corydoras. A gresit. Este un baiat tanar angajat nu de foarte mult timp. Cei care detin centrul sunt oameni seriosi si cooperanti. Vor intelege si vor rectifica.
Inainte de a incheia, am sa fac corectura schimband denumirea respectivilor pesti. Am o nota pe care este listat ce am in acvariu. Acolo statea specificat numele Corydoras Otocinclus Macrospilus - exact ce scria pe eticheta acvariului de unde am cumparat pestii. Asa cum am spus, este vorba de o greseala si nu de o tara confundata cu taramul fagaduintei in care curge numai lapte si miere - "nici macar in Olanda".
Tot respectul domnule Ancystrus.

4

Re: Monica

nu apar fotografiile.

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

5 Editat de MonicaKersten (2015-11-03 00:01)

Re: Monica

ALFYY A scris:

nu apar fotografiile.

Am reeditat si am salvat, nu am mai incarcat fotografiile. O sa incerc sa le incarc undeva si sa postez linkul. Promit.