1

Subiect: Adesiv

Salutare tuturor, unde găsesc adesiv pentru lipirea plantelor pe roci și cioate?

Re: Adesiv

Vorbesti de lipirea plantelor de plastic? Nu cred ca am auzit vreodata de plante naturale lipite cu lipiciprin acvariu... :stupid  Dar exista variante mai usor de gasit... un fir de ataalba, neagra, gri sau un fir de fir subtire de pescuit (guta).  Poti folosi silicon de acvariu, relativ netoxic, adica dupa uscare /intarire e neutru... pentru a lipi pietre, cioate, plastic sau coji lemnoase de nuca de cocos...

...dependent de culori...

Re: Adesiv

Dahaka A scris:

adesiv

adevarinstarepura A scris:

lipiciprin

   Fiecare ii spune cum vrea, important este sa lipeasca :pp

Re: Adesiv

adevarinstarepura A scris:

un fir de fir subtire de pescuit (guță)

adevarinstarepura A scris:

Poti folosi silicon de acvariu, relativ netoxic, adica dupa uscare /intarire e neutru... pentru a lipi pietre, cioate, plastic sau coji lemnoase de nuca de cocos...

   Nu ma iau de inceputul frazei, care de fapt este senzational (chiar mi-am permis sa infrumusetez putin "nota" descrierii smile ) dar continuarea... cand ai lipit tu vreodata cu silicon de acvariu "cioate" si "coji lemnoase"?
PS: Adevarat adevarinstarepura lol

Re: Adesiv

Oh, da, dinou, cu atac inutil si neprovocat, marele peste lingator de geam... sta lipit de plante de plastic, de geamul acvariului altora, de mana mea si de orice ii trece prin fata. O fi avand vreun lipici special? Sau poate se crede special fara lipici si fara vreun sfat util... minunat! :sok

...dependent de culori...

Re: Adesiv

Este problema ta ca te simti atacat... din nou! Eu am incercat sa iau in gluma unul din "sfaturile" tale, ocazie cu care colegul @Dahaka isi poate da seama ca ceea ce propui tu este inutil! Intre timp asteptam sa vedem la ce fel de plante se refera, ca sa i se poata raspunde la subiect... asta daca mai intra pe forum smile