1 Editat de MariusMinu (2014-11-28 12:26)

Subiect: Borcanul de foc!!!

Din dorinta de a ridica nivelul aquascaping-ului romanesc deschid acest subiect. Cine este dornic sa-si bage setarea in focul comentariilor, vine aici. Poate sa piarda, poate sa castige. Postati poze cu acvariile voastre, iar cea mai reusita setare va fi desemnta castigatoare a primei editii a Borcanului de foc!

Regulile jocului:
1) Vor fi doua sectiuni distincte: LOW TECH (fara aditie de CO2) si HIGH TECH (cu aditie de CO2). Userul care isi inscrie bazinul va specifica sectiunea la care il inscrie.
2) Userii nou veniti pe forum si care doresc sa-si inscrie bazinul in acest joc isi vor prezenta inainte bazinul in detaliu la rubrica "Sa facem cunostinta"
3) Userii cu mai putin de 100 de postari nu isi vor putea exprima parerea referitoare la bazinele prezente in acest joc.
4) Userii care au bazine inscrise pot face comentarii, dar nu pot acorda note. 
5) Restul userilor vor acorda note de 1 la 10 si un scurt comentariu care sa reflecte nota acordata.
6) Notele se vor da dupa data limita a inscrierilor
7) Data limita a inscrierilor pentru prima editie a acestui joc este 24 decembrie. Cel mai probabil pana de anul nou vom avea castigatorul primei editii.
8) Ca sa nu ne pomenim cu o avalasa de print screen-uri cu bazine din Asia, userii care au bazine inscrise au dreptul sa ceara poze din diferite unghiuri cu bazinele celorlalti concurenti (daca exista suspiciunea ca bazinul ar apartine de fapt alcuiva). Daca pozele cerute nu sunt prezentate pana la data limita a inscrierilor bazinul va fi descalificat.
9) Acest joc este pentru acvaristi cu cetatenia romana (sa nu ne bata iar strainezii big_smile )
10) Se admit mici corectii ale pozelor (gen contrast/luminozitate) cu diverse programe de editare...dar fara interventii "grele" ca sa zic asa...

Asteptam inscrieri.
Cine are curaj sa deschida prima editie a Borcanului de foc??
Cine este primul participant al jocului?
Cine este pregatit sa-si prezinte bazinul?

2

Re: Borcanul de foc!!!

Long live UG Master!  ^:)^

Re: Borcanul de foc!!!

Multam Adriane! Sa inteleg ca avem un participant deja...unul de calibru greu big_smile

Re: Borcanul de foc!!!

Am facut cateva modificari la prima postare :noroc
Simt deja cum tensiunea creste :sevil Cine va castiga prima editie a Borcanului de foc?
Eu intru cu o setare... sau chiar doua... sa vad...

5

Re: Borcanul de foc!!!

Interesanta idee Marius, dar ai grija sa nu iste conflicte. smile
E frumos ca am inceput anul cu concursuri si il si terminam in acelasi fel.  wink

6 Editat de MariusMinu (2014-12-03 13:10)

Re: Borcanul de foc!!!

Te astept Alex. Stiu ca ai setari cu potential si poti salta nivelul aquascaping-ului romanesc. In mod clar vor aparea conflicte, dar sper sa fie conflicte pe teme de aquascaping, iar limbajul sa fie unul decent. Neavand o miza financiara, acest joc este deschis in primul rand pentru cei ce vor sa-si perfectioneze arta de a face o setare de succes. Una e sa faci o setare si alta e sa fie si de succes respectiva setare wink
Am inceput de jos cu totii si vrem sa ajungem cat mai sus...sa nu-mi spuna mie cineva ca-i multumit 100% cu bazinul lui...tot timpul vrem sa facem ceva mai bun decat am facut. Cel putin asa sunt eu...poate generalizez fara sustinere.
In fine..."Borcanul de foc" este aici... si este oficial deschis. Imi fac curaj si arunc prima setare in joc. A doua este in lucru si sper sa fie gata pana pe 24 decembrie...Userii cu cel putin 100 postari pot face comentarii, dar nu pot vota (acorda nota) pana pe 24 decembrie, data limita a inscrierilor.
Eu unul sper ca acest joc sa ne dea speranta ca intr-o buna zi vom ajunge pe podiumurile internationale :hug  si nu doar sa ne multumim cu participarea sad

Nume setare:    The Path.
Sectiunea:         High tech.

Pentru rezolutie mai buna>> Click dreapta>>vezi imaginea.

http://i59.tinypic.com/2co3hxu.jpg

7

Re: Borcanul de foc!!!

E incredibil , ma bucur ca vad asa ceva in Romania  ^:)^

Pacat ca e asa" inghesuiala" la borcanul de foc.

Omule succes in toate proiectele pe care ti le propui , se vede ca pui suflet in ceea ce faci smile

Everyone sees what you appear to be ,only few experience who you really are