Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

coosteel A scris:

Si cum se poate scapa de aceste mici vietati asta-i.
intrebarea. Daca e cineva care sa cunoasca un raspuns mai exact. :pls

Pesti hraniti moderat...hai sa zicem o data la doua zile, cat consuma in cateva minute. Eu le dau de mancare la 3 zile si restul se descurca ei, am vazut neonii mancau de zor la alge. Te pui cu foamea?!  lol
Viermisorii astia ca sunt adevarate delicatese pentru micuti  :frog mancare BIO.

22

Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

MariusMinu A scris:
coosteel A scris:

Si cum se poate scapa de aceste mici vietati asta-i.
intrebarea. Daca e cineva care sa cunoasca un raspuns mai exact. :pls

Pesti hraniti moderat...hai sa zicem o data la doua zile, cat consuma in cateva minute. Eu le dau de mancare la 3 zile si restul se descurca ei, am vazut neonii mancau de zor la alge. Te pui cu foamea?!  lol
Viermisorii astia ca sunt adevarate delicatese pentru micuti  :frog mancare BIO.

Problema e ca-i am intr-un acvariu cu creveti si ca sa sifonez pietrisul imi este ca adun si crevetii ca sunt foarte mici abia eclozati.

23 Editat de gaby88 (2016-04-19 16:48)

Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

Salut. Sunt nou in acest domeniu.  Am acvariu de 2 saptamani iar  in ultimele zile am observat niste vietati noi  in el, poate sa imi zica si mie cineva ce sunt si daca trebuie sa scap de ele?

24

Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

mirceajifcu A scris:

Ma gandesc ca nu ma sfatuiesti Dl Radu sa bag Gurami in acvariu cu creveti si puii lor!?

:fok

25

Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

gaby88 A scris:

in ultimele zile am observat niste vietati noi  in el, poate sa imi zica si mie cineva ce sunt si daca trebuie sa scap de ele?

   Pai... in lipsa pozelor, aceste vietati pot fi pui de peste, pesti, creveti, melci etc! De ce vrei sa scapi de ele? smile

26

Re: mi au aparut in acvariu mici chestii albe vii care sar pe geam

Buna ziua nu va supărați am și eu o mică nelămurire. Mi-o apărut niște puncte albe  pe geamul de la acvariu sunt ca niște mărgele mici lipite pe Geam. Imi poate spune cineva ce e ? Sunt ca niște pufoase foarte mici dar îs lipite pe geam in diferite părți ale acvariului. Nu va suparatai