1

Subiect: borcan 100 litri

Am promis intr-o postare mai veche ca am sa revin cu citeva imagini si informatii despre borcanul meu...Nu de alta dar sunt citiva uzeri pe care ai respect pentru ajutorul acordat si pentru cunostintele lor.Problema e ca acestia sunt suparati pre mine.. sa nu spunem suparati dar nu sa mai oboseau sa imi mai dea sfaturi...pentru ca ..ei credeau ca ii dau sfaturi degeaba..dar nu a fost asa...
in postarea mea de la "boli si tratamente"-"pete negre caras auriu" veti putea vedea imagini cu borcanul...
Acum vreau sa le multumesc acestor oameni,chiara daca ei cred ceea ce cred.. m-au ajutat sa trec de hop cu pierderi minime...m-au invatat..
in Dec am pierdut unul din carasi...si 3 femele de gupy...una am accidentat-o eu,una am gasit-o moarta si a 3 s-a infipt in in-ul de la filtru... greseala mea... ca nu l-am oprit cind am curatat teava de la in..Carasul ,a sarit din acvariu .si i-acazut solzi si innotatoarele pe partea care a stat pe gresie.. dupa o luna si jumatate de tratament...si-a revenit ..dupa alte 2 saptamini a palit .. si a 2 zi seara era mort...asta.. nu mai inteleg..in fine... cCiteva imagini cu borcanul
Prima... cum arata acest borcan cind am inceput sa cer sfaturi pe aici...

2

Re: borcan 100 litri

asa arata cind am intrat aici ... pe forum

3

Re: borcan 100 litri

...

4

Re: borcan 100 litri

...

5

Re: borcan 100 litri

date despre acvariu..
Acvariu 100 l
iluminare 2neoane t5 unul 30 w si unul 15 w
filtrare ;canistra AEF 302plina cu medii bioo,siporax si lava vulcanica,un prefiltru sun sun 602 montat pr inul canistrei,si un filtru eden501 pe asta il tin ciclat pentru un alt proiect nano...
plante.:3 anubias si nu mai stiu cum ai spune celei de a 4a... au fost tot 3 dar nu au rezistat... asta inca vad ca mai rezista... cu greu
pesti: i caras auriu,2 Shubunkin,un guppy si un pleco...stiu ca nu sunt pentru un acvariu asa mic....aun prieten mi-a promis ca imi cedeaza un acvariu de 700 l prin oct... deja am inceput pregatirile ca sa nu ma omoare atunci..
Cam asta e si vsa mltumesc tuturor celor care incercati sa ajutati novicii...
Ape limpezi si am sa mai revin cu intrebari sau cu noutati..
decor,pietris 1-4 mm,2 pietre dragon,un mopan,si o radacina