1 Editat de angelo (2017-05-01 14:13)

Subiect: acvariu 54 litri

un acvariu micut juwel  filtru eheim up60 ,tuburi 2 buc 24w juwel ,citeva plante si pestisori veseli

2 Editat de angelo (2017-05-01 14:17)

Re: acvariu 54 litri

poze

3

Re: acvariu 54 litri

poze

Re: acvariu 54 litri

:apl  imi place

5

Re: acvariu 54 litri

cind au sosit plantele au venit si citiva pasageri clandestini .Aici unul dintre ei oare este daunator ?

Re: acvariu 54 litri

nu e daunator, dar o sa se inmulteasca daca ii oferi  conditiile necesare(surplus de mancare)

7

Re: acvariu 54 litri

mersi de raspuns .Nu sti cum se numesc aceei melci clandestini .Nu stiu daca este o problema dar mai am 4 buc melci din familia Neritina galben,zebra si rosu ceapa .

Re: acvariu 54 litri

nu se corcesc, daca asta e intrebarea ta

9

Re: acvariu 54 litri

mersi. Intrebarea era daca nu cumva sunt prea multi melci pentru un acvariu asa mic

Re: acvariu 54 litri

nu, nu sunt multi. Unii sunt disperati ca se inmultesc in nestire. Melcii sunt ca orice fiinta vie: au mancare se inmultesc, nu au=mor. Poti sa ii scoti dace te deranjeaza(si ii vezi), ca de multe ori sunt asa de mici ca nu ii vezi decat cand cresc. Eu ii mai aspiram cu furtunul cand schimbam apa, dar ai grija la substrat

Re: acvariu 54 litri

nu stiu daca vad eu bine, dar in plasa ai riccia. E o planta frumoasa,, dar greu de scapat de ea din acvariu. Unii s-au impacat bine cu ea, eu nu. O bucatica de 5mm daca iti ramane in acvariu, creste la loc, asa ca ai grija cu ea

12

Re: acvariu 54 litri

da este riccia. plantele toate par sa le mearga bine cred ca le ajuta mult lumina si co2

13

Re: acvariu 54 litri

ce substrat este - rogu-te ?

catalos

14

Re: acvariu 54 litri

cel de la baza este Tropica substrat de baza pentru plante  iar cel de sus Oliver Knott le am cumparat de pe ebay.

15

Re: acvariu 54 litri

am comandat si un JBL aqua basic dar nu am apucat sa il pun in acvariu inca as vrea sa le amestec .

16

Re: acvariu 54 litri

;bumblebee in actiune  :bf