1

Subiect: Acvariu cu ciclide

acvariu de 430L cu 6 specii de ciclide(puiet) recent populat. astept pareri sugestii

2

Re: Acvariu cu ciclide

poza1

3

Re: Acvariu cu ciclide

poza2

4

Re: Acvariu cu ciclide

Un alt iubitor de ciclide. Ai un acvariu superb:X:X:X sa`l stapanesti sanatos. Este cu adevarat superb. Esti norocos ca ai sansa sa cresti acesti pesti superbi in conditii excelente. Bravo. Apropo, ce specii ai?

Etiamsi omnes, sed non ego.

5

Re: Acvariu cu ciclide

poza3

6

Re: Acvariu cu ciclide

Frumos domnu,dar vad ca stau cam ascunsi pestii de la mine...Sunt bine toti?

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

7

Re: Acvariu cu ciclide

Frumos rau, felicitari!

8

Re: Acvariu cu ciclide

imi vine sa sparg monitoru' cand vad asemenea bijuterii. pfuai mai bine merg sa imi tai cablu de net sa nu imi mai fac inimi rea.

o intrebare background-ul unde l-ai facut sau cine ti -:D:Dla facut ???

9

Re: Acvariu cu ciclide

desi targetul meu sunt acvarile plantate, in palierul acestor tipuri de acvarii/pesti arata super! felicitari

10

Re: Acvariu cu ciclide

sece4u20 A scris:

imi vine sa sparg monitoru' cand vad asemenea bijuterii. pfuai mai bine merg sa imi tai cablu de net sa nu imi mai fac inima rea.

o intrebare background-ul unde l-ai facut sau cine ti -la facut ???

big_smile:D

11

Re: Acvariu cu ciclide

distanta este mare si pestii mici, dar sunt bine.
specii elongatus, caeruleus, kingsize, pseudotopheus auratus si o specie portocalie nu-i stiu inca numele. Mai am unul pestriti tot fara nume. daca sunt oferte de alte speci malawi sunt interesat
multumesc pt complimente;);)

12

Re: Acvariu cu ciclide

Ma refeream ca nu i-au mancat cei mai mari...sper big_smile

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

13

Re: Acvariu cu ciclide

decorul de fundal este din polistiren si este facut de mine.
pt sece4u20 eu am visat asta in1973 cind am avut primul acvariu de 120 l, si numai acuma amreusit:D

14

Re: Acvariu cu ciclide

pt Lorenzo nu i-au mincat acuma au loc destul sa se sacunda:)

15

Re: Acvariu cu ciclide

Arata bine acvariul.....cand mi-ai povestit nu credeam ca este asa de frumos.Trebuie sa il vad live...

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

16

Re: Acvariu cu ciclide

te astept

17

Re: Acvariu cu ciclide

tibi59 A scris:

decorul de fundal este din polistiren si este facut de mine.
pt sece4u20 eu am visat asta in1973 cind am avut primul acvariu de 120 l, si numai acuma amreusit:D

si cat ma face sa imi faci si mie unul ?? doar eventul un pic de verde pe ici pe colo.???

18

Re: Acvariu cu ciclide

Daca ai putina imaginatie si doua maini dibace il faci de nu-ti vine a crede.Verzeala se face cu timpul de la alge....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

19

Re: Acvariu cu ciclide

depinde de marime. in asta (150x50 cu partea laterala care ascunde filtrele ) a intrat 4 placi polistiren extrudat 7 ron buc, 2 kg adeziv cm 11, 4 kg ciment alb 4 ron/ punga de 1kg, oxid negru 9ron, oxid roscat 7ronmunca:cca30 ore +fantezie
daca vrei dami dimensiunile si-ti pot spune cit tear costa sa-ti fac
Acvariul meu are 135x58x60 , este facut tot de mine

20

Re: Acvariu cu ciclide

Acesta este cel psetriti