1

Subiect: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Am primit cadou doi pesti si nu stiu ce sunt! Am un acvariu de 90l si patru cory cu doi necunoscuti si doi xiphophorus. Apa este salmastra pentru xipho si are o temp de 24 grade Celsius. Cum afisez o fotografie?

2

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Cred ca asa se trimit pozele!

3 Editat de pelly67 (2010-03-08 22:45)

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

da asa se trimit! te-ai procopsit cu 2 betta!....niste pesti superbi de altfel...dar extrem de nervosi, daca ai primit 2 masculi te poti apuca de pariuri sportive cu amicii! ..glumesc desigur, vezi ce pesti mai acolo fiindca nu prea esti sigur si este posibil ca maine dimineata sa nu ii mai ai pe toti!

4

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Jos la browser...

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

5

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

beta splendens

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

6

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Poza a Doua!

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Lorenzo A scris:

beta splendens

iar cel rosu din stanga este un  xipho

8

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Vai mie ce fac cu ei!Nu am habar ce fel de pesti sunt!:(:(

9

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Daca stau in acvariu de 90l mor?

10

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Initial am crezut ca sunt moli! Sunt compatibili cu xiphophorus? Vai ce ma fac ca nu vreau sa sufere!

11

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Sunt o doamna si tocmai am trecut printr-o situatie grea cand mi-au murit toti carasii in toamna! Acum ma trezesc cu doi betta! Stau bine in acvariu meu?

12

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

La multi ani doamna,
pot sa va spun ca doi betta in acelasi acvariu nu i vad prea bine..sunt foarte batausi deci faceti cumva sa-i separati....

betta daca este tinut intr-un acvariu mare si bine plantat nu prea are altercatii cu xipho dar de obicei ciupeste ce i se pare lui mai colorat si mai fluturat..deci se poate dar nu este 100% sigur

13

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Multumesc mult! Sa vad ce pot sa fac! poate ii duc la un petshop! Nu vreau sa vad cum mor altii! Inteleg ca sunt rapitori!

14

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

La multi ani! am facut o confuzie vis a vis de sex, scuze! da betta sunt niste pesti mai speciali si trebuie tinuti oarecum cu pesti din aceeasi clasa. va recomand sa cautati pe google unde veti gasi o multime de informatii despre acesti pesti! o seara buna!

15

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

Multumesc! Inteleg ca nu pot sta la mine in acvariu! Betta sunt de marimea xiphophorusurilor unul are doua aripioare pe abdomen altul nu! Acvariul are si 4 cory si are 90l

16

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

accesati acest link pentru mai multe lamuriri http://imarius.3x.ro/articole/betta_splendes.php

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

in caz ca vreti sa scapati de betta va pot da eu in schimb pesti guppy molly si mai am cativa pesti care sunt pasnici..din ce zona sunteti...si la multi ani!

18

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

paulica fi gentlemen ! daruieste-i doamnei pestii , azi e 8 martie wink

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

da ai dreptate numai ca ar fi urmat sa ma intalnesc maine cu dansa daca ar fi dorit...maine suntem in 9 deci nu se pune smile)

20

Re: Am primit doi pesti cadou! Ce sunt!

lol:lol::lol: