1

Subiect: lupte intre papagal si severum

am un acvariu cu 2 severum, nu stiu daca sunt pereche

2

Re: lupte intre papagal si severum

si se bat cu cei 2 papagali cu care convietuiesc...
se pot reproduce intre specii? stiu ca papagalul este un hibrid

3

Re: lupte intre papagal si severum

se musca, scututura aripioarele, au ambele specii in jur de vreo 2 ani, iar papagalii de vreo 2 zile nu mai prea au loc prin acvariu, stand pe linga filtru

4

Re: lupte intre papagal si severum

cum se cunosc papagalii si severumul?! ce dimorfism sexual e intre ei?

5 Editat de maranu (2010-02-22 00:49)

Re: lupte intre papagal si severum

am introdus acum de curand si 6 oscari rosii; esti de parere ca ar trebui sa scot africanii??
i-am primit pentru un acvariu de ciclasoma nigro-albino, ca nu ma vedeam scapat de ei si erau prea mari sa-i mai folosesc ca hrana vie.
oscarii sunt mici, cca 6cm; aveam si 2 scalari , iar dupa 3 zile oscarii am observat ca incep sa aiba aripioare muscate; am scos scalarii; ei sa fi ros aripioarele ,sau africanii?
crezi ca ar trebuii sa scot africanii? sunt 4
mie nu prea imi plac, doar nevestei, mai bine nu ii luam...
...dar totusi cu luptele cum as putea interpreta, nu i-am mai vazut in ultima vreme, dar ar putea sa rreproduca papagal cu severum?

6

Re: lupte intre papagal si severum

cand sa te mai intreb si unde...stiu ca este offtopic....spune-mi te rog cum se numeste planta din stanga pestisorilor, cea tip plasa.
mersi frumos,voi sterge dupa raspuns smile

7

Re: lupte intre papagal si severum

NU STIU PELLY, ESTE UN TAPET, pentru ca acvariul este realzat pentru ciclide, si deci amenajarea este destul de simpla...
dar am schimbat oarecum ornarea acvariului, insa tapetul l-am lasat; imi place un spate ocupat...