1

Subiect: Pesti.

Buna ziua, intr-un acvariu de dimensiuni gen - 40x40x80 (LxlxH) ce specii de pesti as putea tine?

Multumesc.

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

2

Re: Pesti.

razvane sunt cam multe specii la un loc!...nu e bine, iese ciorba! sad

3

Re: Pesti.

La dimensiunile astea tipice cu inaltimea asta ciudata numa scalari asi tine. Dar daca nu ai acvariul inca zic sa te mai gandesti ca nu e ok asa.

4

Re: Pesti.

da, ma gandeam sa imi fac un acvariu "turn" sa zic asa, ceva inalt si ingust....:)

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

5

Re: Pesti.

Dupa parerea mea nu e ok, un acvariu de acel tip deoarece iluminarea e dificila (tuburi nu o sa poti pune pentru ca la o dimensiunea mai mare de 50 cm a coloanei de apa tuburile nu mai fac fata mai ales pentru un acvariu plantat unde ai nevoie de lumina), iar in al 2-lea rand sunt mult prea putine specii carora le trebuie coloana de apa inalta si nu in ultimul rand acestul tau la amenajare, intretinere care o sa-ti dea mari batai de cap.

6

Re: Pesti.

da....asta cam asa e..curatenia mult mai dificila,despre pesti, da normal nu ii pun toti in acelasi loc..vorba aia:P...doar cei compatibili.
Oricum multumesc pentru sfaturi, cred ca pana la urma voi merge tot pe un acvariu cu dimensiuni mai normale:P

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)