1 Editat de costi8 (2010-03-17 16:33)

Subiect: aquael trigon

http://i606.photobucket.com/albums/tt149/costi8_album/DSC03503.jpg
http://i606.photobucket.com/albums/tt149/costi8_album/DSC03487.jpg

Re: aquael trigon

foarte fain..felicitari costi cool

3

Re: aquael trigon

foarte frumos   felicitari!

4

Re: aquael trigon

nu imi dau seama, dar ai cumva moss printre frunzele de pteropus?
Arata frumos, cu pelia ce s-a intamplat? ca nu o vad..
Ai incercat si un background negru?

5

Re: aquael trigon

Razvan 35 A scris:

Din nou neai spart !!! Bravo !!!

putin spus...ne-ai spulberat suna mai bine ! felicitari

6

Re: aquael trigon

merlin21 A scris:

nu imi dau seama, dar ai cumva moss printre frunzele de pteropus?

da ,....tot ce este in spatele microsorum-ului este numai christmas, si este foarte mult,pentru ca doresc sa bag acolo niste creveti cristal red , acum au mai ramas doar niste ate din cauza ca lau decimat SAE, deja da semne de crestere ,in doua trei saptamani sper sa poata scoate capul la lumina.

merlin21 A scris:

cu pelia ce s-a intamplat? ca nu o vad..

este in alt bazin .

merlin21 A scris:

Ai incercat si un background negru?

sincer nici nu prea mi-am batut capul cu bazinul asta, dar din cauza sotiei care statea toate ziua cu gura pe mine ca am grija doar de celalalt acvariu l-am resetat si pe acesta. a zis ca are grija ea de el.......dar tot pa mine cade magareata...

7

Re: aquael trigon

multi ar vrea o astfel de magareata, myself included..:o

8

Re: aquael trigon

Pfuai de capul meu....

Arata splendid!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

9

Re: aquael trigon

woau....acesta este cumva altul ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: aquael trigon

Superb, ca de obicei. Laudele sunt de prisos, stii foarte bine ce poti si care este rezultatul. Bravo!

Etiamsi omnes, sed non ego.

11 Editat de costi8 (2010-03-17 20:45)

Re: aquael trigon

va multumesc tuturor,...
acest bazin a fost "incropit" la repezeala cu ce am gasit la indemana , nu am avut nici cea mai mica idee de cum va arata la final.
am inceput a lua in considerare ce plante am la dispozitie(bine inteles ca nu putea sa lipseasca riccia care este o favorita a sotiei lol), apoi am zis ,cum as putea sa le pun cat mai mult in evidenta mai ales ca nu aveam nici prea multe la dispozitie tinad bineinteles cont ca totul trebuia sa fie asezat intr-un trigon ,unde nu prea ai  "n" alternative.
atunci ce am zis: plante putine , pietre cat de cat , o radacina , cateva bete si un trigon, atuci tre" neaparat sa inclin catre .....Zen style...si a iesit ce ati vazut.....

12

Re: aquael trigon

Felicitari domnu costi big_smile la acest bazin ce iluminare folosesti? super tare tongue:X

13

Re: aquael trigon

1xSun Glo 15 W
1xflora glo 15w
1xsera plant 18w color

toate T8-uri cu reflectoare

14

Re: aquael trigon

sti ce nu imi place mie personal costi...acvariu de colt....eu sincer nu as fi facut asa...
as fi preferat paralelipipedic dar acvariul de colt ai decat un singur punct de privire si mai si ingreuneaza privitul...din poze nu se vede dar pivitul este cu mult ingreunat deoarece se creaza un fel de efect ca totul se duce asa in spate...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

15

Re: aquael trigon

ai fost laudat mult dar il meriti din plin. frumos acvariu si bine gindit aranjamentul.BRAVO:)

16

Re: aquael trigon

domne, dar esti enervat rau de tot..... lol:lol::lol: chiar trebuie sa scoti mereu cate un hit in aquascape? chiar trebuie? acum pe bune....... tonguelol:P:lol::P
felicitari!

?

17

Re: aquael trigon

kokos A scris:

domne, dar esti enervat rau de tot..... lol:lol::lol: chiar trebuie sa scoti mereu cate un hit in aquascape? chiar trebuie? acum pe bune....... tonguelol:P:lol::P
felicitari!

mai ...dar chiar trebuie sa ma repet ? nu sunt eu vinovatul principal, ci sotia , ea tot statea cu gura  pa mine,...fal si pasta...fal si pasta lol:lol::lol: ..si l-am facut tonguelol:P:lol::P

18

Re: aquael trigon

si cand te gandesti ca pe mine familia nu ma lasa sa iau o planta lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise