1

Subiect: curatenia de primavara.

in ajutorul acestui forum putem sari cu toti cu cate un sfat cu cate o idee sa il mai aranjam putin si sa catalogam cat de cat unele subiecte.

-fiecare puteti veni cu o idee , un sfat , in acest topic,despre cum ati dori sa fie forumul sau ce ati dori sa mai gasiti prin el

-topic-urile vechi si fara importanta( da , sunt si din acestea) vor fi mutate intr-un recycle bin unde se vor putea vizualiza de catre orice user.

- vom urca pe forum anumite articole care sa usureze si sa lamureasca o parte din intrebarile acvaristilor incepatori. unde acestea nu se vor descurca le sarim noi in ajutor, atat cat stim fiecare.

- vom deschide si un ''loc de dat cu capul'' pt toti cei care vor sa vorbeasca despre diverse si ce tine de acvaristica si de alte subiecte.

-vom incerca sa abordam site-uri internationale in vederea unei colaborari atat pe plan practic si cat pe plan economic.( sfaturi, materiale, cumparari etc)

-vom elabora un material indrumator pentru cei care ne viziteaza prima oara pentru a ne putea explica exact de ceea ce avem nevoie sa stim sa ii putem da cele mai bune sfaturi.

-vom incerca sa facem un catalog al plantelor ( fara copy -paste de pe alte site-ri deoarece implica drepturi de autor.

-vom incerca sa facem un catalog si al pestiilor detinuti de noi cu unele informatii utile.
(pentru acestea doua am nevoie de ajutorul vostru, cine vrea sa ajute sa ma contacteze)

-regulamentul de baza o sa fie cel implementat pana acum, cei care nu stiu acesta este si se bazeaza pe o regula: ,,BUNUL SIMT''

- incet incet o sa dezvoltam forumul pt a fi cei mai buni sau macar sa ne facem datoria sa incercam sa fim cei mai buni.

-o sa incercam sa facem cateva concursuri diverse. atat pot sa va spun ca deja se lucreaza la un regulament de concursuri care va pleca la inceput de luna adica 1 APRILIE si nu este pacaleala smile)

deocamdata cam acestea sunt primele activitati care dorim sa le facem. incet incet o sa crestem mari.doar un pic de rabdare.
multumesc de atentie.

2 Editat de bogdivaio (2010-03-19 22:20)

Re: curatenia de primavara.

este laudabila abaordarea ta si tare as vrea ca macar o idee din ce ai scris sa se si realizaze...dar,au mai incercat si altii dar pana acum nu au avut succes...eu te sustin!

3

Re: curatenia de primavara.

bogdivaio A scris:

este laudabila abaordarea ta si tare as vrea ca macar o idee din ce ai scris sa se si realizaze...dar,au mai incercat si altii dar pana acum nu au avut succes...eu te sustin!

suntem putini oameni in staff-ul tehnic dar cu un pic de ajutor din partea voastra o sa reusim. Un om ca sa reuseasca in viata trebuie sa isi doreasca sa reuseasca.

incet incet eu sper ca lumea se va mobiliza, mai ales cei cu state vechi pe acest forum, recunosc ca eu nu sunt unul din ei, si adunand sfaturi si ideii de la toti le putem centraliza si realiza un forum cautat. treaba este sa vrem asta si vom reusi. nu astazi -maine asa putin cate putin.

Re: curatenia de primavara.

inteleg ce spui...eu sincer,mi-am expus parerile de la bun inceput in legatura cu ce imbunatatiri sa se faca in folosul nostru,celor care folosim acest forum(am deschis si o tema in care s-a discutat despre asta,discutiile au devenit prea inversunate si s-a ajuns la polemici nedorite,defat orice tema pe acest subiect a fost sortita esecului,prost inteleasa)...se pare ca mi-am racit gura degeba si alti colegi la fel...DAR,poate ca a venit vremea schimbarii si poate tu o sa reusesti sa faci cate ceva in bine...cum am spus eu iti sustin ideeile,nu ca asta ar conta....poate doar in opinia mea lol
Bafta!

5

Re: curatenia de primavara.

coco esti administrator? stiu ca asa scrie acolo la tine dar parca ieri erai user...sau ti-ai schimbat avatarul? ...ce mai conteaza...eu sunt de acord cu propunerile tale, dar ce nu inteleg este: de ce de fiecare data trebuie pareri la decizile voastre? voi stabiliti un regulament si il puneti in practica si vedem dupa aia ce se intampla, reactiile. asa ne chinuim si cu acel concurs care a demarat firav si acum s-a impotmolit fiindca ne dam toti cu parerea. voi luati comanda si noi executam tongue, sa vedem ce iese! wink

6

Re: curatenia de primavara.

in orice comunitate, fie ea virtuala, parerile sunt impartite. eu sunt cam nou pe aici si nu am ajuns sa citesc chiar tot dar incercam sa ne simtim bine cu totii. nu putem fi toti de aceeasi idee ( vezi topicul cu arowana cate polemici a starnit de ex). tu vii cu o idee e buna o bagam ,nu e buna- iti multumim frumos ca macar ai incercat sa ajuti. acum o sa starnesc un val de furtuna pe care greu o sa il pot opri dar dupa orice ploaie rasare si soarele si altfel se simte mirosul naturii reimprospatate. o sa fac tot ce pot  ca sa fie bine. deja am inceput: am explicat unde vreau sa ajung, am postat niste puncte care vreau sa le ating. deja unul este gata ( recycle bin acum incep sa adun in el. sunt mii de posturi pe care trebuie sa le citesc. ceea ce cer este doar un pic de rabdare.
treaba cu regulamentul este simpla : ne bazam pe acelas bun simt cu care suntem obisnuiti aici, insa de acum vom penaliza pe cei care abuzeaza de chestia asta.

7

Re: curatenia de primavara.

Super!

Daca mergem pe regula bunului simt, e minunat!

Mi-a placut exprimarea plastica cu furtuna... lol

@Paul... vezi ca eu n-am facut armata..... lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

8

Re: curatenia de primavara.

cool dar nu este mai simplu daca un anunt nu mai este de actualitate sa intri la prima pagina si sa-l stergi tongue pentru ca se sterge tot privitor la anuntul respectiv doar o parere:D stima cool

,,Sssssst vine cineva"  ,,ESTE  EU?'' big_smile big_smile big_smile  :hug   :hug   :hug
acvariu 120 L smile

9 Editat de bogdivaio (2010-03-20 21:02)

Re: curatenia de primavara.

- vom urca pe forum anumite articole care sa usureze si sa lamureasca o parte din intrebarile acvaristilor incepatori. unde acestea nu se vor descurca le sarim noi in ajutor, atat cat stim fiecare.

-eu zic ca aceste articole sa fie marcate altfel, sa se poata indentifica mai usor si sa stea meru in partea de sus a paginii la fiecare topic in parte si sa fie inchise(adica sa se poata doar citii si nu sa se si posteze alte opinii)...astefl vor fi mai usor de identificat si de gasit de catre utilizatotii noi veniti si in ultima instanta si de cei mai vechi

-legat de teme inchise,sugerez ca in dreptul lor sa apara un lacat care sa indice ca sunt inchise,pe langa indicativul ce il au acum

- sa nu mai poti sa-ti stregi propria postare,doar sa o poti prelucra..dreptul de a sterge sa i revina doar moderatorului acestui forum

Sper ca sunt ideei bune si de pus in practica

10

Re: curatenia de primavara.

aceste articole sunt marcate tip ''sticky'' si raman intotdeuna in partea de sus. deja au aparut cateva de gen. big_smile

legat de temele inchise o sa vad cum le fac. deocamdata nu sunt foarte familiarizat cu PunBB  si inca bajbai pe la el.

treaba cu stersul la fel ca mai sus. rabdare sa invat acest program,inca testez si studiez.

eu cred ca ceva ceva se vede!!!

11

Re: curatenia de primavara.

eu am rabdare..doar ti-am dat cateva ideei...intradevar incepe sa se vada ca se misca cineva pe aici si mai face curatenie dupa noi lol ...tine-o tot asa si spor la munca!:cool:


sece4u20:  incearca sa iti stergi un post!!! sa vedem :d

12

Re: curatenia de primavara.

incearca sa iti stergi un post!!! sa vedem :d

13

Re: curatenia de primavara.

as vrea eu lol...perfect!

14

Re: curatenia de primavara.

Frumoasa initiativa. Va sustin. Deja se vede o schimbare in bine a forumului. N`am intrat de cateva zile, lipsesc mai mult...cine stie cat de uimita raman. Bravo!! Dupa cum spunea si pelly, e intradevar o idee sa propuneti un regulament, pentru ca fiind destul de multi cu idei n`o sa iasa ceva niciodata. Spor la treaba!

Etiamsi omnes, sed non ego.

15

Re: curatenia de primavara.

o sa facem un regulament dar nu il vom numi regulament ci doar un indrumar. regulament este prea militaros. noi inca mergem pe ideea bunului simt si vor aparea cateva sfaturi pentru a fi mai usor si pentru cei ce vor cere sfaturi cat si pentru cei ce le vor da.
  la unele threaduri au aparut mici indrumare despre cum a ne face cautarea solutie mai usoara. cu timpul vor aparea cam la toate. dar rabdare cer de la toti. la unele lucrez acum, unele sunt aproape gata, altele mai trebuie postate.

bogdivaio : in aproximativ 3-5 zile vom avea si PM ( private message) si semnul distinctiv la topic-urile blocate/inchise.

multumim pt intelegere.

16

Re: curatenia de primavara.

bogdivaio : in aproximativ 3-5 zile vom avea si PM ( private message) si semnul distinctiv la topic-urile blocate/inchise.

Tocmai ai devenit idolul meu ! lol

Ma bucur ca insfarsit incep lucrurile sa meraga inspre binele nostru.BRAVO!

Stima.

17

Re: curatenia de primavara.

cum facem cu locatia majoritatea care se inregistreaza evita sau uita sa precizeze de unde sunt(inclusiv eu am neglijat) se pot face mici modificari cant te inregistrezi nu?

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

18

Re: curatenia de primavara.

la asta lucrez acum big_smile

Re: curatenia de primavara.

fosrte buna initiativa, sper sa pot ajuta si eu cu ceva smile

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

20

Re: curatenia de primavara.

a fost realizat topul cu cei mai frumosi pesti de apa dulce si marina...poate-l transformati in ceva mai oficial caci lumea chiar a depus ceva munca acolo...plus ca nu gasesti un astfel de top nicaieri pe net.....

?