1 Editat de polar bear (2010-03-27 00:02)

Subiect: Ce ati face daca...

Ce ati face daca ati castiga marele premiu de la Super Bingo Metropolis?sau 5 miliarde de lei big_smile ?Si in ce ati investii/cheltui?
Ati folosii o parte din acesti bani in acvaristica.Ce ati face? big_smile

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

2

Re: Ce ati face daca...

eu  mi-as face o casa  ,as lua o masina. apoi in living as face un acvariu de 500 de litri sau si mai mare incastrat in perete sau tot peretele sa fie un acvariu big_smile si cu restu ma descurc eu sa ii cheltui .

Re: Ce ati face daca...

da imi place cum gandesti si in 2 ani te intorci sa muncesti pe 1000 lei la patroni....

4

Re: Ce ati face daca...

de la 1 miliard in sus poti negocia dobanda cu orice banca! cu un 10% depozit/luna poti avea la 5 miliarde o dobanda de cca.50 milioane! in 12 luni poti avea un plus la veniturile tale nete de cca.600 milioane...onorabil nu?

Re: Ce ati face daca...

Investesc toti banii in afacere, mai multi pesti, mai multe plante, mai multi corali. O mica parte asi investi-o sa imi fac o piscina de apa sarata.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

6 Editat de pelly67 (2010-03-27 00:59)

Re: Ce ati face daca...

Florine decat sa dai banii pe piscina cu apa sarata mai bine vi la Ocne in concediu si imbini si utilul cu placutul tonguelol:P

7 Editat de polar bear (2010-03-27 01:00)

Re: Ce ati face daca...

sunt atatia bani,incat nici nu stiu cu ce sa incep sa ii cheltuiesc.gata,stiu,numa prin tari straine as merge.mai merg o data in Turcia,inca o data in Creta,ma intreb,cum ar fi in Paris?sa vad turnul eiffel... big_smile .da,imi i-au vacanta pe un an in care merg numai in excursii lol ,dupaceea,cu banii ramasi imi fac o vila,si investesc in ea,si la sfarsit,investesc intr-un acvariu de 600/900 de litri,si,imi pastrez bani in mai multe conturi pentru cazuri de urgenta.ex:iti i-a casa foc(doamne fereste),inundatii...ca daca s-ar petrece asa ceva(doamne fereste),trebuie sa incepi totul de la inceput yikes ,si este necesar sa pastrezi bani. wink

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

8

Re: Ce ati face daca...

polar bear A scris:

sunt atatia bani,incat nici nu stiu cu ce sa incep sa ii cheltuiesc.gata,stiu,numa prin tari straine as merge.mai merg o data in Turcia,inca o data in Creta,ma intreb,cum ar fi in Paris?sa vad turnul eiffel... big_smile .da,imi i-au vacanta pe un an in care merg numai in excursii lol ,dupaceea,cu banii ramasi imi fac o vila,si investesc in ea,si la sfarsit,investesc intr-un acvariu de 600/900 de litri,si,imi pastrez bani in mai multe conturi pentru cazuri de urgenta.ex:iti i-a casa foc(doamne fereste),inundatii...ca daca s-ar petrece asa ceva(doamne fereste),trebuie sa incepi totul de la inceput yikes ,si este necesar sa pastrezi bani. wink

pt alea cu doamne fereste exista firme de asigurari. smile)) de ce sa platesti tu cand pot sa plateasca altii ???

9

Re: Ce ati face daca...

m-as muta din tara, si as reveni cand vom scapa de prostia care domina

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

10

Re: Ce ati face daca...

As trai din dobanzi....n-as mai lucra niciodata pentru romani.
As cumpara cateva apartamente in cluj, pe care le-as da in chirie.

11 Editat de catag (2010-03-27 17:15)

Re: Ce ati face daca...

Pe langa o casa si o masina mai buna asi mai investi ce ramane intr-o crescatorie cum se cuvine de pesti,nevertebrate de acvariu de toate natiile si asi face un magazin cu foarte multe acvarii de prezentare stil aquascaping, in care asi aduce si aici in Cluj firme importante de acvaristica, plante sa ne putem mandrii si noi ca am evoluat (nu sa trebuiasca sa ma duc in Ungaria sau mai stiu eu unde pentru o planta sau un peste mai rar).

12

Re: Ce ati face daca...

casa si masina sunt o investirie buna, dar acvaristica..... la banii aia.........  iti garantez eu ca nu ai face nici o ferma de genul acesta,am avut si am si eu pesti mai rari  si la pret mai mult decat bun dar crede-ma ca nu stau la rand multi sa cumpere

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

13

Re: Ce ati face daca...

daca AUDI R8 este un vis, atunci acesta este cosmarul !

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

14

Re: Ce ati face daca...

si din spate si mai rau...asta e. Nu putem decat s-a oftam...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

15 Editat de pelly67 (2010-04-14 15:07)

Re: Ce ati face daca...

corect!....numai ca se livreaza fara soseaua aia de acolo lol:lol::P la noi in 100m i-ai lasat spoilerul si tobele in urma! aia este o amarata de sosea de tara...la noi nici in buricul targului nu gasesti asa ceva!