1 Editat de titi (2010-04-02 00:33)

Subiect: Acvariul meu

Salut.                                                                                                                                              Am un acvariu de 60 l cu pesti : Guppy,platy,molly,xipho voalati,xipho verzi si rosii,sanitari,gourami.

Re: Acvariul meu

salut si bine ai venit.
asteptam o descriere mai detaliata si daca se poate niste poze cu acvariul tau smile

3

Re: Acvariul meu

incearca sa ne spui mai multe. ca sa stim cu cine stam de vorba. pune si poze. bine ai venit si ape limpezi.

4

Re: Acvariul meu

bine ai venit titele:P

5

Re: Acvariul meu

Bine ai venit big_smile

Ca puricii sar gandurile de la om la om. Dar nu ii pisca pe toti.

Re: Acvariul meu

Bine ai venit! Poze cu viviparii ? smile

7

Re: Acvariul meu

Welcome!Asteptam poze:)

8 Editat de titi (2010-03-30 21:32)

Re: Acvariul meu

SALUT

9

Re: Acvariul meu

bine ai venit! ai reusit:P:lol::P pana la urma

10

Re: Acvariul meu

Bine ai venit! smile

Numai bucurii sa ai! smile wink

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

11

Re: Acvariul meu

titi A scris:

SALUT

Titi cat te-a costat web-ul de la acvariide vis?

12 Editat de bogdan666 (2010-03-30 22:16)

Re: Acvariul meu

daca o sa-i pui un background la acvariul tau o sa-i schimbe definitiv imaginea. in rest arata destul de bine desi nu inteleg ce vrei sa faci acolo in fata jos.... numai ape limpezi smile

13 Editat de aqua (2010-03-30 23:17)

Re: Acvariul meu

Mai ai mult de lucru....pune un background negru ca sa iti scoata plantele in eviddenta...
plantele inalte se duc in spate iar plantele mai scunde vin mai aproape de fata...
introdu o buturuga...mopan...ai grija sa o fierbi inainte...o iei de la pet-shop
pentru o functionare mai buna,ridica filtrul mai sus...
nu stiu ce ai pe la suprafata,daca sunt plante plutitoare dar chiar daca ar fi,sunt cam multe si arata urat..poti sa mai scoti din ele..
cam atat am avut de zis...SUCCES
si inca un lucru...asa ca sa sti...la nici un peste nu ai scris bine numele... sifo-xipho:gupi-guppy:muli-moly: sanitari defapt din ce vad cai acolo sunt Corydoras paleatus

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

14

Re: Acvariul meu

in nici un caz sa nu mai scoata din plante, mai ales ca sunt destui pesti si fiind vivipari or sa fie si mai multi.. sfatul trebuia dat invers.. mai multe plante..
totusi trebuie sa apreciez faptul ca ai microsorium, eu nici pana acum nu am..
dar care e treaba cu banda accea in fata???

15

Re: Acvariul meu

microsorium plantat relativ incorect, sau cel putin asa se vede din poza

16 Editat de aqua (2010-03-30 23:28)

Re: Acvariul meu

merlin21 A scris:

in nici un caz sa nu mai scoata din plante, mai ales ca sunt destui pesti si fiind vivipari or sa fie si mai multi.. sfatul trebuia dat invers.. mai multe plante..
totusi trebuie sa apreciez faptul ca ai microsorium, eu nici pana acum nu am..
dar care e treaba cu banda accea in fata???

nu am zis neaparat asa....daca e le aranjeaza ca am si zis vechesa teorie cu plantele inalte in spate ...dar nu ti se pare ca arata cam urat cu "razboiul ala de sus"

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

17

Re: Acvariul meu

poza nu cred ca e de actualitate are data 2009/06/04 ori e in urma aparatul ceea ce nu prea cred