1

Subiect: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Vreau sa intreb daca este permisa participarea unui user in concurs cu 2 albume in care este prezentat acelasi acvariu?cum este cazul userului "mooha919".Astept cu interes raspunsul.

2 Editat de aqua (2010-03-29 23:40)

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

NU!! ai facut bine ca ai sesizat ..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

3

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

esti vigilent! ;)m-am uitat de cateva ori si am trecut mai departe.....

4

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

daca sunteti atent o sa observati ca la primul album scrie in partea de sus '' la inceput'' si la sfarsitul celor 10 poze ''continuare''  si la al doilea album in partea de sus scrie ''continuare'' . o sa atrag atentia staffului tehnic cu privire la asta sa vedem ce decizii se ia. multumesc pentru observatie.

5

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Nici eu nu observam daca nu se schimba ierarhia.Am zis sa ma uit si mai jos la lista cu albumele si..surpriza:D.Si ar mai fi o chestie...daca ar putea cineva din staff sa le sugereze participantilor care nu au pusa descrierea sa o puna, cred ca ar fi mai bine pentru toti.:D

6

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

cele care nu au pusa descrierea daca vor fi declarate castigatoare vor fi descalificate din cauza asta urmand sa urce pe primul loc acvariul imediat aflat pe treapta inferioare ( locul doi devine locul unu si tot asa.) in regulament este precizata aceasta:

CONDITII DE PARTICIPARE

1.Pentru a putea participa trebuie sa fiti inregistrat, apoi sa prezentati poze cu acvariul dumneavoastra.

2.Pozele trebuiesc sa fie de calitate superioara si cat mai explicite. Nu puteti participa cu acelasi acvariu de mai multe ori. Atasat de pozele acvariului trebuie sa dati date tehnice despre acesta, cat si ce vietati sunt in interiorul lui:
ex.

�a - Acvariu: 100L
�b - Lumina: 90W , 60lm
�c - Filtru: Filtru extern JBL CristalProfi e700, butelie 2L de CO2.
�d - Plante: Heteranthera zosterifolia, Echinodorus tenellus, Rotala wallichii,
�e - Pesti: Razbora 6 , Neoni 15 , SAE 2.
�f - Decor: nisip , pietre si buturuga.
�g - Fertilizare: Sistem CO2 JBL ProFlora m 1003

3.Pentru a participa la concurs trebuie sa aveti minim 5 poze, din care una obligatoriu sa se vada tot acvariul

4.In concurs pot participa atat acvarii de apa dulce cat si acvarii de apa sarata.

5.Pentru participare este obligatoriu ca pozele prezentate sa fie de calitate superioara iar acvariile sa respecte criteriile de punctare ale concursului.

6.Castigatorii editiei a-8-a nu mai au voie sa participe la aceasta editie cu aceleasi acvarii. Cei care au castigat premii in editiile anterioare sunt obligati sa aduca schimbari majore acvariului, in caz contrar vor fi depunctati.rnInregistrarile in concurs se fac din data de 01.02.2010 pana pe data de 31.03.2010


NU VOR PUTEA PARTICIPA IN CONCURS URMATOARELE ACVARII:
1.acvariile ce contin plante sau decoruri din plastic
2.acvariile care au suprapopulate
3.acvariile care contin soici, melci sau alte decoruri de apa sarata puse in acvariile de apa dulce
4.acvariile care au nisip colorat
5.acvariile care au lipsa descriere
6.acvariile carora li se vad filtre, furtune, cabluri, etc.
7.acvariile ce contin specii de pesti necompatibile
8.acvariu ce a castigat editii anterioare si nu a suferit modificari substantiale


Acvariul prezentat trebuie sa fie acvariul propriu, www.acvariidevis.ro nu raspunde pentru pozele ce sunt copiate de pe alte site-uri si prezentate in acest concurs. In cazul in care se demonstreaza ca acvariul nu este al dumneavoastra veti fi descalificat. Cei care vor incerca sa triseze prin ori ce metoda vor fi descalificati fara a fi anuntati in prealabil.


Va multumim si va dorim SUCCES!

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Nu voi participa la concurs, dar....

[b]NU VOR PUTEA PARTICIPA IN CONCURS URMATOARELE ACVARII:
2.acvariile care au suprapopulate[b]

Ce inseamna si cine stabileste notiunea de ,,suprapopulat? Nu este un termen prea subiectiv....?!

[b]7.acvariile ce contin specii de pesti necompatibile[b]
ce inseamna specii de pesti necompatibile?!
Intrebare: discusul este compatibil cu neonul....?!

8

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Ciprian, cred ca esti de acord cu mine ca sunt unele acvarii inscrise in concurs la care se vede suprapopularea de la o posta(gen 5 discusi in 60 de litri):D.Probabil ca moderatorul concursului va decide daca este cazul de suprapopulare sau nu:)Multumesc tuturor pentru interesul acordat acestui topic.Asteptam decizia staffului:).Pana atunci, numai bine..

9

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

uite aici cine stabileste compatibilitatea pestilor
http://www.ratemyfishtank.com/freshwate … chart.php. banuiesc ca cel care a facut-o are ceva habar despre asta!!! big_smile

si suprapopularea se poate afla din descrierea acvariului: vin eu neata de pe deal si spun in felul urmator: am acvariu de 30 de litri cu 5 carasi voalati  ,3 corrydoras, 2 ancistrusi, un pleco si 10 guppy.
deci este foarte simplu de aflat suprapopularea.
insa stafful organizatoric in persoana domnului florin va stabili aceste criterii.

deci sunt solutii pentru fiecare smile)

10

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Voi hotarati, dar ma gandesc ca un acvariu de acest fel nu va primi voturi!

11

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

eu nu hotaresc,pentru ca sunt mai nou in staff-ul administrativ. cel care , vorba romanului ''taie si spunzura'' este domnul florin.

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Cazul este rezolvat userul mooha919 a cerut stergerea unui album. Multmumim din suflet pt. sesizare

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

13

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Cu placere!:D

14

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

mi s-ar parea de bun simt.. ca sa poti sa iti pui acvariul la concurs cand macar ai un post.. sa stim si noi cu cine vorbim ce votam.. sunt cateva acvarii ale caror useri au 0 posturi.. inseamna ca au venit.. doar pt concurs..

15

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

merlin21 A scris:

mi s-ar parea de bun simt.. ca sa poti sa iti pui acvariul la concurs cand macar ai un post.. sa stim si noi cu cine vorbim ce votam.. sunt cateva acvarii ale caror useri au 0 posturi.. inseamna ca au venit.. doar pt concurs..

o propunere ce ar trebui aplicata!

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

din editia viitoare o sa tinem minte

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

17

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

acum trimit mail la domnul florin.

18

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

acvariidevis A scris:

din editia viitoare o sa tinem minte

minim 200 posturi pentru participare...participarea e ceva mai mult decat votarea..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

19

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

Foarte buna sugestia colegului merlin:).Aqua, este destul de drastica faza cu 200 de posturi.:lol:

20

Re: Este in conformitate cu regulamentul concursului?

chiar este drastica.. ar cam limita concursul doar la acvariile noastre, cei ce suntem mai activi pe forum.. nu cred ca este chiar indicat..