Subiect: pesti

am un acvariu de 400l dar nu mam hotarit la ce pesti sa pun in el ma poate ajuta cineva cu ceva idei multumesc

Re: pesti

inca nu l-am decorat trebuie sa ma hotarasc intii la pesti asa consider si dupa aia il decorez

Re: pesti

normal trebuie invers.mai intai decorul,dupaceea pestii wink

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

Re: pesti

as prefera niste pesti care cresc mai marii si sanitari

Re: pesti

mai am un acvariu de 60l cu guppy

6

Re: pesti

In 400l ar duce`o regeste niste ciclide:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: pesti

varianta 4: un banc frumos de clownfish, cam 8 bucati, multi corali, cateva nevertebrate, si cativa goby big_smile

Re: pesti

eu glumeam tongue cu marinii, intai trebuie sa te hotarasti ce fel de pesti vrei (de banc, ciclide, pretentiosi, nepretentiosi). Eu personal intr-un acvariu de 400 L (daca nu il fac marin lol:lol: ) as pune ciclide africane, mai ales malawi wink. ACum depinde si de gusturile tale, de ex stiu pe cineva care vroia sa puna intr-un acvariu de 368 L doar guppy, sa il umple de guppy tongue.
deci sugestia mea este : ciclide africane big_smile

Re: pesti

va multumesc pt sugesti am sa ma gindesc la ele si am sa ma decid o sa va spun la ce decizie am ajuns multam

10

Re: pesti

mi-ar place sa intre mai multi acvaristi sa sa isi dea cu parerea ce ar pune ei in acvariu

11 Editat de aqua (2010-03-30 18:44)

Re: pesti

Zici tu razvane de pestii marini ai lui mazilu... dar tu repede cu discusi.. tu nu te gandesti ca poate omul e si el mai incepator(acelasi lucru si pentru cezara)...se incepe asa...pestii care sa iti iasa in evidenta ar fi scalarii,vreo 7 bucati,pestii de banc ar fi rasbora,vreo 11 bucati,si sanitari as pune vreo 8-9 cory,diferite varietati de la albino la panda eventual 2 pleco si poate 3-4 botia
dar iti sugerez sa te gandesti mai intai la decor..fa-l natural,cu buturugi si plante frumoase...asigura-te ca le sti denumirile pentru a nu lua o planta pretentioasa..Succes

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise