1

Subiect: salut tuturor

vreau sa imi fac un acvariu cu dimensiunu 130lungime pe 40 latime si 55 inaltime . va rog sa ma informati si pe mine ce sticla sa folosesc. si binenteles daca mai am nevoie de rama sau cine stie intaritoare ceva. va multumesc

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

2

Re: salut tuturor

Sticla de 10mm eventual intarituri longitudinale.

3

Re: salut tuturor

Razvan 35 A scris:

Merge si de 9 mm da e mai sigur 10 - 11 mm.

Spune-mi te rog, de unde pot cumpara sticla de 9 si de 11, as avea mare nevoie. Multumesc!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4 Editat de catag (2010-04-14 18:13)

Re: salut tuturor

big_smile). Nu-ti mai bate si tu joc de om ca inca invata si poate nu sti marimile standard ale sticlei.

P.S.  Pt. (bradraqua) Am completat pentru ca nu mai vreau sa fac un off topic nou, ca mie chiar nu-mi plac.

Re: salut tuturor

lol...eu am nevoie de sticla de 7

6 Editat de Baracuda (2010-04-14 18:19)

Re: salut tuturor

catag A scris:

smile). Nu-ti mai bate si tu joc de om ca inca invata.

Eu ziceam ca "bataia de joc" (este prea dur spus) este in insasi informatia despre 9 si 11, mesajul meu este doar o ironie lipsita de rautate. Despre "marimile" standard (ai completat ulterior), daca sunt standard ai spus tot... lol
P.S. (pt. catag) OK, am inteles, si eu procedez la fel...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7 Editat de Baracuda (2010-04-14 18:02)

Re: salut tuturor

bogdivaio A scris:

lol...eu am nevoie de sticla de 7

Bogdane exista, vorbesc serios, este sticla multistratificata (silico-sado-calcica), despre pret nu vorbim, daca vrei pentru acvariu si ai masina, vinzi masina si-ti faci acvariu. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salut tuturor

Radule eu inca nu am vazut si nici nu am auzit de sticla silico-sado-calcica de 7mm!...spun asta pentru ca am avut un proiect in care a trebuit sa folsesc astfel de sticala iar grosimile standard sunt  5, 6, 8 si 10mm.Poate?!,se poate face la comanda dar ma repet ,eu unu nu am am vazut si nici auzit.

9

Re: salut tuturor

bogdivaio A scris:

Radule eu inca nu am vazut si nici nu am auzit de sticla silico-sado-calcica de 7mm!...spun asta pentru ca am avut un proiect in care a trebuit sa folsesc astfel de sticala iar grosimile standard sunt  5, 6, 8 si 10mm.Poate?!,se poate face la comanda dar ma repet ,eu unu nu am am vazut si nici auzit.

Sticla silico-sado-calcica, poate asigura o perioada de integritate de pana la 90 minute sub actiunea focului, pastrand aceeasi calitate de siguranta a sticlei calite. In acelas timp sunt si geamuri de securitate, robuste la montaj, si transport avand o greutate redusa. Pot fi colorate in masa, satinat imprimat, serigrafiat sau de protectie solara, pot fi folosite in pozitie verticala, inclinate sau orizontale. Grosimele standard: 5, 6, 8 si 10mm. Asigura o protectie simetrica impotriva focului. Sunt stabile la UV, in contact cu focul raman transparente. Poate fi executata la comanda in grosimi in afara celor standard.
DECI AI DREPTATE!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

10 Editat de bogdivaio (2010-04-14 18:44)

Re: salut tuturor

stiu big_smile..datorita proprietatilor ei a trebuit sa folosim aceasta sticla....deci  eram informat lol

Deci,miruna cum a spus si colegul nostru catag mai sus ai nevoie de sticla de 10mm si ar fi bine venite si intariturile longitudinale(mai bine sa fi extra vigilent big_smile )

11 Editat de Baracuda (2010-04-14 18:45)

Re: salut tuturor

bogdivaio A scris:

stiu big_smile..datorita proprietatilor ei a trebuit sa folosim aceasta sticla....deci  eram informat lol

Deci,miruna cum a spus si colegul nostru catag mai sus ai nevoie de sticla de 10mm si ar fi bine venite si intariturile longitudinale(mai bine sa fi extra vigilent big_smile )

Subscriu in totalitate la cele spuse de tine si catag!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12

Re: salut tuturor

multumesc pentru sfat eu fac si mobila la comanda numai din sticla de 5, 7, 9 ,11:lol:. ok am inteles glumele voastre .  multumesc pentru sfat am sa tin cont de el si am sa le pun in practica. cu respect

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/