Subiect: Black Dragon BF SD

Are 4 luni, a fost comandat azi de pe aquabid...va ajunge la mine cam in 2 saptamani.

Re: Black Dragon BF SD

smile

3

Re: Black Dragon BF SD

superb exemplarul! trimit si in Romania?

Re: Black Dragon BF SD

Se pare ca da, dar detalii nu stiu deoarece nu am facut eu comanda...este vorba despre o comanda comuna facuta de mai multi din Romania care dorim sa cumparam betta de la un crescator din Thailanda.

5

Re: Black Dragon BF SD

chiar cel din poza iti va veni?

Re: Black Dragon BF SD

Da. Nu este prima comanda de acest gen, iar thailandezul am inteles ca este serios.

Re: Black Dragon BF SD

tocmai imi faceam cont sa iau pestele ala lol:lol::lol::lol::lol::lol:
ai luat si femela sibling? sau nu vrei sa il combini?
in afara de asta si un orange dragon nu prea am vazut nimik interesant tongue cred ca astept urmatoarea comanda sau sa mai urce tailandezul ceva pana pe 23 tongue

Re: Black Dragon BF SD

Am fost mai rapid. lol
Femela nu am luat, doar masculul. O sa il combin cu White HM probabil.
Am vazut si orange dragonul de care zici si mai mi-a placut un black yellow HM...cel din poza.

Re: Black Dragon BF SD

dragut si asta dar daca obvservi un pic sub cap are o pata de decolorare tongue oricum e un peste frumos si asta tongue cand vine transportul te rog sa urci si o poza cu pestisorul tongue big_smile

10

Re: Black Dragon BF SD

Am vazut...din cauza acelei pete nu l-am comandat.:) Cand o sa il am, sigur o sa pun o poza cu el in noua casa...din Romania.:lol:

11

Re: Black Dragon BF SD

Vai ce frumuseti!

Incredibil...

Cum sa nu-i iubeasca cineva .... la prima vedere?....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

12

Re: Black Dragon BF SD

daca nu este classified...cat costa un exemplar?

13

Re: Black Dragon BF SD

Lucia A scris:

Vai ce frumuseti!

Incredibil...

Cum sa nu-i iubeasca cineva .... la prima vedere?....

numai la prima vedere?? ti-ai schimbat parerea cand ai citit despre ei ?? pt mine toti pestii sunt frumosi indiferent de comportament sau de specie. chiar daca sunt agresivi sunt asa din cauza selectiei naturale unde cel mai puternic traieste. big_smile

14

Re: Black Dragon BF SD

Pestele a costat $20. Cu tot cu shipping si transport ma va duce undeva pe la $30.

15

Re: Black Dragon BF SD

La care trebuie sa adaugi si asigurarea, la asa frumusete....:lol:

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

16

Re: Black Dragon BF SD

sunt curios cum ti-l trimite.  il pune intr-o sticla cu 3-4 pastile de oxigen si da SEND ???

17

Re: Black Dragon BF SD

Cel mai probabil o sa fie un colet mai mare cu pestii tuturor celor care am comandat...

18

Re: Black Dragon BF SD

si par avion..
comandati cu liviu?

19

Re: Black Dragon BF SD

merlin21 A scris:

si par avion..
comandati cu liviu?

Da.

20

Re: Black Dragon BF SD

sece4u20 A scris:
Lucia A scris:

Vai ce frumuseti!

Incredibil...

Cum sa nu-i iubeasca cineva .... la prima vedere?....

numai la prima vedere?? ti-ai schimbat parerea cand ai citit despre ei ?? pt mine toti pestii sunt frumosi indiferent de comportament sau de specie. chiar daca sunt agresivi sunt asa din cauza selectiei naturale unde cel mai puternic traieste. big_smile

Eu am avut un betta... stiu cat de agresiv poate fi, aparent din senin...
Cand mi l-a muscat pe Nini in fata mea.... Oooo da ce dinti avea.. cand casca... de-a dreptul scarry! ca si de rechin!  ... dar tot frumos mi s-a parut, si ce-i frumos.... e frumos... chiar daca au un caracter ... mai ... (cum sa-i spun...) infect smile vis-a-vis de alte fiinte... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.