1

Subiect: cubul meu de la birou

dimensiuni: 55 x 55 x 40
substrat am folosit ADA Power Sand M si Aqua Soil Malaya
ADA Bacter 100

lumina totala 2 x 14 w T5 si 2 x 24 w T 5 lampile sunt niste chinezarii care se monteaza pe lateralele bazinului
in momentul de fata merg doar pe 2 x 14 w

CO2 - da , si difuzor ceramic
filtru extern JBL e 900

plante : blixa japonica, Eleocharis parvula , utricularia graminifolia , Eleocharis Acicularis , limnophila aromatica , bolbitis heudelotii ,
microsorium windelov, Micranthermum umbrosum , staurogyne sp, pogostemon helferi

http://i606.photobucket.com/albums/tt149/costi8_album/Fotografie0380.jpg

Re: cubul meu de la birou

Foarte fain acvariul si sunt sigur ca va arat si mai bine cu timpul

P.S.Poate iti da Razvan Amano cateva indicatii vis-a-vis de design-ul plantelor lol:lol:

3

Re: cubul meu de la birou

ce vietuitoare bagi?
ma omori cu layouturile astea.. ce fel de lemne folosesti?

4

Re: cubul meu de la birou

frumos acvariu si vorba la un coleg o sa arate si mai bine dupa nu timp sa ne mai dai poze cum evolueaza. cu respect

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

5

Re: cubul meu de la birou

ma bucur ca ai aflat si tu despre el.. oare de la cine?
in fine am zis ca te ignoram..
nu e red moor dar seamana si sper sa fie ceva mai local..

6

Re: cubul meu de la birou

cat de bine arata nu iti mai spun...este pe factura?recuperezi TVA la el?:lol:

7

Re: cubul meu de la birou

Doooamnee.......eu cred ca vrei sa ne furi premiile lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

8

Re: cubul meu de la birou

merlin21 A scris:

ce vietuitoare bagi?

nu m-am hotarat inca, dar in mod sigur vor fi si ceva creveti.plecand ca baza acestia am sa aleg si pestii.

merlin21 A scris:

.. ce fel de lemne folosesti?

lemnele sunt aduse de un proprietar al unui petshop din Constanta tocmai din Singapore si nu sunt RedMoor Wood , sincer nici nu am intrebat de unde se trag aceste radacini, mie mi-au placut pur si simplu si le-am luat.

9 Editat de Lucia (2010-04-28 11:25)

Re: cubul meu de la birou

Wow! O fi el "in lucru" dar foarte frumos e cam... putin spus... eu nu trebuie sa astept sa cresca plantele sa-mi placa...
poate doar "covorul"....
Si asa cum arata acum, e o scena foarte frumoasa pentru actorii care vor da reprezentatii acolo...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

10

Re: cubul meu de la birou

cum mai arata acum?

11

Re: cubul meu de la birou

deocamdata "naspa", trebuie sa mai umblu putin la lumina , .....asa zic plantele.