1 Editat de Andi66 (2010-05-05 21:04)

Subiect: Concert AC/DC

Cine vine la concert ?

Biletele s-au pus in vanzare miercuri, 16 decembrie, de la ora noua pe Eventim.ro si in centrele de vanzare ale retelei. Biletele se vor putea plati si in rate. (se cumpara doua vouchere, fiecare in cate o rata apoi in ziua concertului acestea sunt preschimbate pe un bilet de intrare)


Biletele au mai multe categorii de preturi:

127,2 RON
(primele 20.000 de bilete, apoi pretul acestora va fi de 148,4 lei),

265 RON - Golden Cicle (in fata scenei)

477 RON - VIP - biletele la aceasta categorie vor fi puse in vanzare in zilele ce urmeaza

La categoriile Golden Circle si VIP, numarul biletelor este limitat. (3000 respectiv 2000 de bilete)

Pe langa site-ul www.eventim.ro, biletele mai pot fi achizitionate din punctele de vanzare din reteaua Eventim: librariile Carturesti, magazinele Germanos din intreaga tara, magazinele Vodafone si librariile Humanitas.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

2 Editat de Andi66 (2010-05-05 21:06)

Re: Concert AC/DC

Dupa scandalul de anul acesta, cand mai multe trupe importante ar fi trebuit sa concerteze in cadrul Bucharest Rock Arena, AC/DC vine in cele din urma in Romania. Trupa va fi adusa in Capitala de D&D East Entertainment, care a organizat in 2009 concerte precum ZZ Top, Kool & The Gang, Simple Minds. Firma colaboreaza cu celebrul Marcel Avram, producator si impresar german de origine romana, cel care a reusit sa-l aduca pe Michael Jackson de doua ori in Capitala.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

3

Re: Concert AC/DC

mai sunt bilete cu o saptamana inainte?

4

Re: Concert AC/DC

Cred ca da...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

5

Re: Concert AC/DC

Andi66 A scris:

Cred ca da...

s-au dat din prima saptamana Andi! poate sa mai gasesti la capatul arenei langa gard!

6 Editat de Andi66 (2010-05-05 22:24)

Re: Concert AC/DC

Organizatorii concertului sustinut de AC/DC la Bucuresti, pe 16 mai, pun in vanzare 1.000 de bilete suplimentare, disponibile la categoria Golden Circle, epuizata inca din luna ianuarie, informeaza un comunicat.

Biletele din categoria Golden Circle, disponibile la pretul de 265 de lei, care asigura spectatorilor un loc in fata scenei la concertul AC/DC, programat pe 16 mai, in Piata Constitutiei din Capitala, au fost epuizate inca din luna ianuarie.

Biletele suplimentare din categoria Golden Circle vor fi disponibile incepand de miercuri, numai prin Eventim.ro.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

7

Re: Concert AC/DC

Agentia exclusiva de ticketing pentru eveniment, Eventim, a pus in vanzare bilete la o noua categorie de pret - 398,5 lei  pentru concertul pe care trupa AC/DC il va sustine pe 16 mai, la Bucuresti.

Organizatorii au reamplasat tribunele VIP, acestea fiind postate in fata scenei, si au amenajat locuri suplimentare in lateralele tribunelor VIP. Biletele au fost deja puse in vanzare.

Biletele se distribuie exclusiv prin Reteaua Eventim.ro: magazinele Germanos, magazinele Vodafone, librariile Carturesti si Humanitas, cat si online, pe site-ul www.eventim.ro.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

8

Re: Concert AC/DC

Trupa Iris va canta in deschiderea concertului AC/DC in Romania, programat pe 16 mai, in Piata Constitutiei din Capitala, informeaza organizatorii evenimentului, potrivit NewsIn. "Ne bucuram nespus ca trupa Iris va avea ocazia sa cante inaintea celor de la AC/DC, mai ales ca suntem mari admiratori cu totii!" a spus Cristi Minculescu, liderul Iris. Potrivit organizatorilor concertului, Iris, trupa cu o cariera de peste 20 de ani, reprezinta cea mai potrivita alegere pentru a concerta inaintea australienilor. In afara de Iris, inaintea recitalului trupei australiene, va mai urca pe scena o alta formatie al carei nume nu a fost facut public inca.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

9

Re: Concert AC/DC

"Biletele suplimentare din categoria Golden Circle vor fi disponibile incepand de miercuri, numai prin Eventim.ro."
care miercuri?de azi?

10

Re: Concert AC/DC

pelly67 A scris:

"Biletele suplimentare din categoria Golden Circle vor fi disponibile incepand de miercuri, numai prin Eventim.ro."
care miercuri?de azi?

Sa inteleg ca vrei sa vi ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

11

Re: Concert AC/DC

nu Andi ,nu e genul meu...mie imi place ABBA

12

Re: Concert AC/DC

bai Andi astia sunt cu satana daca e sa ne luam dupa aqua lol:lol::lol::lol:...deci implicit o sa faci parte din aceeasi secta,sa nu dea Domnul care cumva sa faci "semnul ala al diavolului":lol::lol::lol::lol:
Ai grija sa duci si un crucifix cu tine si o carte cu acatiste sa nu te i-a toti dracii lol:lol::lol::lol:

P.S.prea tare ABBA big_smile

13

Re: Concert AC/DC

Serios....., si mie imi place ABBA, chiar daca sunt rocker.
Putem discuta despre ABBA, sotia mea este mare fan de la inceputurile trupei si are chiar scrisori primite de la ei (inainte de '89).

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

14

Re: Concert AC/DC

bogdivaio A scris:

bai Andi astia sunt cu satana daca e sa ne luam dupa aqua lol:lol::lol::lol:...deci implicit o sa faci parte din aceeasi secta,sa nu dea Domnul care cumva sa faci "semnul ala al diavolului":lol::lol::lol::lol:
Ai grija sa duci si un crucifix cu tine si o carte cu acatiste sa nu te i-a toti dracii lol:lol::lol::lol:

P.S.prea tare ABBA big_smile

Ma si spovedesc inainte si dupa.....:lol::lol::lol::lol:...

Cred ca glumesti, ii astept de 20 de ani...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

15

Re: Concert AC/DC

"Ai grija sa duci si un crucifix cu tine si o carte cu acatiste sa nu te i-a toti dracii lollollollol"
lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
daca intra aqua aici ai sfeclit-o lol:lol::lol::lol::lol:

16

Re: Concert AC/DC

Normal ca glumesc,Doamne iarta-ma da inca nu mi-am pierdut luciditatea lol

Sunt convins ca o sa savurezi concerut cu firisoane prin tot corpul

17

Re: Concert AC/DC

bogdivaio A scris:

Normal ca glumesc,Doamne iarta-ma da inca nu mi-am pierdut luciditatea lol

Sunt convins ca o sa savurezi concerut cu firisoane prin tot corpul

Cred ca nu o sa-mi revin mult timp dupa....este o raritate si trupa chiar e din categoria clasicilor.

PS: a nu se confunda rockul clasic cu alte galagii care au in denumire sau nu cuvantul "rock"

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

18

Re: Concert AC/DC

pelly67 A scris:

"Ai grija sa duci si un crucifix cu tine si o carte cu acatiste sa nu te i-a toti dracii lollollollol"
lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
daca intra aqua aici ai sfeclit-o lol:lol::lol::lol::lol:

O sa va rog mai in soapta sa nu ne auda.....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

19

Re: Concert AC/DC

Si nu putea sa lipseasca o piesa de rezistenta.....[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UfY-UhwRP-A[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

20

Re: Concert AC/DC

Ceva nou...ceva vechi...tot tari raman:P
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H1iR2Wi3u5o&feature=related[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771