1

Subiect: MEDLIFE

Un lucru deosebit intr-o tara pe care presedintele i-a mai dat puls pana in 2013.
Nici macar in vizita nu e bine sa ajungi la spital insa daca situatia o impune va recomand din suflet asistenta medicala acordata de MEDLIFE. Cinste si gratitudine oamenilor care lucreaza in acest sistem medical.

2

Re: MEDLIFE

Am o prietena care face parte din echipa lor. Masina de servici, salariu atractiv... big_smile

3

Re: MEDLIFE

Avatar A scris:

Am o prietena care face parte din echipa lor. Masina de servici, salariu atractiv... big_smile

Dane nimic nu este prea mult pentru oamenii de acolo!Am avut o problema de rezolvat la acest spital, vreau sa-ti spun ca 4 zile cat am beneficiat de atentia lor nu imi venea sa cred ca exista asa ceva in tara asta! de la caracterul oamenilor pana la servicii totul este la superlativ! Cred sincer ca si in occident sunt putine la nivelul acestui spital! Deci daca se vrea se poate!

4

Re: MEDLIFE

pelly67 A scris:
Avatar A scris:

Am o prietena care face parte din echipa lor. Masina de servici, salariu atractiv... big_smile

Dane nimic nu este prea mult pentru oamenii de acolo!Am avut o problema de rezolvat la acest spital, vreau sa-ti spun ca 4 zile cat am beneficiat de atentia lor nu imi venea sa cred ca exista asa ceva in tara asta! de la caracterul oamenilor pana la servicii totul este la superlativ! Cred sincer ca si in occident sunt putine la nivelul acestui spital! Deci daca se vrea se poate!

Iti spun eu ca in ooccident sunt peste, dar nu asta e problema....noua ni se pare super pe langa ce este la stat, sau mai bine zis ce nu. Cat despre firma ce sa zic sunt oameni si oameni ca peste tot, eu m-am intalnit si cu situatii mai neplacute. Spun asta pentru ca sunt abonat la ei cu card Business. ce inseamna asta: ai mai tot setul de analize incluse si am avut surpriza neplacuta sa ma trezesc ca trebui sa platesc inca odata desi paltesc un abonament lunar. Binenteles ca nu m-am certat cu ei dar sunt suparat. Sper sa fi fost un accident.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

5

Re: MEDLIFE

Andi66 A scris:
pelly67 A scris:
Avatar A scris:

Am o prietena care face parte din echipa lor. Masina de servici, salariu atractiv... big_smile

Dane nimic nu este prea mult pentru oamenii de acolo!Am avut o problema de rezolvat la acest spital, vreau sa-ti spun ca 4 zile cat am beneficiat de atentia lor nu imi venea sa cred ca exista asa ceva in tara asta! de la caracterul oamenilor pana la servicii totul este la superlativ! Cred sincer ca si in occident sunt putine la nivelul acestui spital! Deci daca se vrea se poate!

Iti spun eu ca in ooccident sunt peste, dar nu asta e problema....noua ni se pare super pe langa ce este la stat, sau mai bine zis ce nu. Cat despre firma ce sa zic sunt oameni si oameni ca peste tot, eu m-am intalnit si cu situatii mai neplacute. Spun asta pentru ca sunt abonat la ei cu card Business. ce inseamna asta: ai mai tot setul de analize incluse si am avut surpriza neplacuta sa ma trezesc ca trebui sa platesc inca odata desi paltesc un abonament lunar. Binenteles ca nu m-am certat cu ei dar sunt suparat. Sper sa fi fost un accident.

Andi poate asa este nu te contrazic....eu ii ridic in slavi pe cei de pe Grivitei! Despre Occident stai linistit, au si ei "smecherii" lor! traita nu auzita!

6 Editat de Lucia (2010-05-21 00:49)

Re: MEDLIFE

pelly67 A scris:
Avatar A scris:

Am o prietena care face parte din echipa lor. Masina de servici, salariu atractiv... big_smile

Dane nimic nu este prea mult pentru oamenii de acolo!Am avut o problema de rezolvat la acest spital, vreau sa-ti spun ca 4 zile cat am beneficiat de atentia lor nu imi venea sa cred ca exista asa ceva in tara asta! de la caracterul oamenilor pana la servicii totul este la superlativ! Cred sincer ca si in occident sunt putine la nivelul acestui spital! Deci daca se vrea se poate!

Oh! Mie imi pare sincer rau ca a trebuit sa afli cum sunt... Mai bine nu ajungeai sa ai "problema de rezolvat"...


Multa sanatate!

Acuma.. m-am prins de ce ai lipsit un pic de pe forum...

Multa, multa, multa sanatate!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

7

Re: MEDLIFE

Andi66 A scris:

Iti spun eu ca in ooccident sunt peste,

Aparatura DA dar nu mana de ghirurg deaceea chirurgia "made in RO" este nr. 1. Daca scoti un aparat din priza afara inchid sectia "marii chirurgi" smile si pleaca acasa. Chirurgie = nr.1 restul pacat ca suntem la coada cu ele!

Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.

8 Editat de ciprian01 (2010-05-21 02:23)

Re: MEDLIFE

sorinhc A scris:
Andi66 A scris:

Iti spun eu ca in ooccident sunt peste,

Aparatura DA dar nu mana de ghirurg deaceea chirurgia "made in RO" este nr. 1. Daca scoti un aparat din priza afara inchid sectia "marii chirurgi" smile si pleaca acasa. Chirurgie = nr.1 restul pacat ca suntem la coada cu ele!

De ce crezi asta??
Eu mai degraba as spune ca este un mit, alaturi de alte mituri care ne-au fost induse! Ca cel in care avem cei mai multi si cei mai buni olimpici...! Sau cea mai frumoasa si mai bogata tara...?! Sau ca suntem un brav si minunat popor...!

Stii cate tratate sau lucrari au scos marii profesori de chirurgie pe care ii avem...?! La tratate de capatai ma refer! UNUL! Scos de Angelescu! Prost scris, incoerent, plagiat, si depasit! Deja inlocuit de altul, nemtesc!
Cate tehnici brevetate avem?

Nu putem spune ca avem o scoala atat timp cat noi nu avem decat ffff putine proceduri, manevre, care sa poarte un nume romanesc! Se opereaza dupa metode si tehnici brevetate afara! Medicii merg la specializare in afara tarii! Ai auzit pe cineva care sa vina sa se specializeze aici?

Stii ce facem noi foarte bine? Plagiem! Pe de o parte pt ca asa suntem noi iar pe de alta pt ca asa ne cere sistemul! Nu poti sa ai o cariera universitara daca nu ai lucrari publicate! O gramada! Crezi ca cineva sta si studiaza? Prea putini! Majoritatea fac lucrari statistice sau plagiaza!

Asa am fost noi invatati! Sa credem ca suntem cei mai grozavi...! Doar ca nimeni nu da 2 bani pe noi in realitate...!

Stii cum este...? MAI E MULT PANA DEPARTE!
La noi fascinant este un singur lucru! Cum stim sa ne mintim si sa ne si bucuram pentru asta....!

9

Re: MEDLIFE

ciprian01 A scris:

Ai auzit pe cineva care sa vina sa se specializeze aici?

Nu stii tu !

ciprian01 A scris:

Doar ca nimeni nu da 2 bani pe noi in realitate...!

Cipriane daca nu stii cine sunt cei mai mari chirurgi din Germania de exemplu nu mai vorbi !

Nu ma cert cu tine te las in pace ! Nu ai dreptate ! Ma retrag din discutie cu regret. Dezbateri placute in continuare.

Era sa uit pe langa "fete de coltul strazii" sa stii ca exportam si genii. Vezi parte cu Microsoft si cam ce limba ar trebui sa invete cei din Microsoft!  daca medicina nu te incanta! sau altele ...

Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.

10 Editat de ciprian01 (2010-05-21 03:43)

Re: MEDLIFE

sorinhc A scris:
ciprian01 A scris:

Ai auzit pe cineva care sa vina sa se specializeze aici?

Nu stii tu !

ciprian01 A scris:

Doar ca nimeni nu da 2 bani pe noi in realitate...!

Cipriane daca nu stii cine sunt cei mai mari chirurgi din Germania de exemplu nu mai vorbi !

Nu ma cert cu tine te las in pace ! Nu ai dreptate ! Ma retrag din discutie cu regret. Dezbateri placute in continuare.

Era sa uit pe langa "fete de coltul strazii" sa stii ca exportam si genii. Vezi parte cu Microsoft si cam ce limba ar trebui sa invete cei din Microsoft!  daca medicina nu te incanta! sau altele ...

Nici eu nu vreau sa ma cert! Te rog, spune-mi tu unde si cine a venit sa se specializeze aici!
Tu ai auzit de ,,un mare chirurg,, mai mare decat oricare altul si care a fie de origine romana? Care?

Si intr-adevar, acolo se opreste orice interventie daca se ia lumina! Doar ca acolo energia electrica se intrerupe odata la 20 de ani , si atunci intra in functiune generatoarele....! Acolo nu cad pacientii cu masa in timpul operatiei, nu ii coase ca pe soproane, nu exista tarif stabilit pt fiecare interventie...!

Nu neg ca exista si exceptii in Romania! Dar...este o diferent intre a fi medic sau a fi vraci. Iar din pacate, la noi, principala forma de organizare este tribul...!

Ca noi lucram cu instrumentar stravechi in f multe spitale, ca putem sa folosim un cutit pe post de bisturiu, ca taiem un tub de perfuzie si il gaurim ca sa facem tuburi de dren, ca improvizam...nu este o virtute! Cu improvizatii nu se face performanta!

Si nici cu cei multi medici care ar face ca lucrurile sa fie altfel, dar din nefericire lucreaza intr-un sistem inchis, falimentar, deficitar si mai ales corupt!

Si repet....! Daca aveam atatea somitati reale, de ce nu avem tratate? De ce pentru examene se invata din autori straini???!! De ce vin altii sa ne invete pe noi? Unde am fost noi primi?! Nu ma luati cu ,,Paulescu,, pt ca si aici am fost atat de incapabili incat ne-au luat-o alti inainte cu brevetarea!
De ce exista anunturi umanitare pt a dona in scopul salvarii vietii unui pacient ce nu poate fi tratat decat afara din tara!?
Ce inovatii avem noi care sa fie utilizate si afara si implicit recunoscute?

Suntem socati ca suntem tratati cum trebuie intr-un spital?! Pe noi ne socheaza normalitatea! Ne-am obisnuit sa asteptam putin si sa ne bucuram ca primim si mai putin, ca oricum e mai mult decat nimic!

Si noi si ei am realizat fime de succes avand ca subiect sistemul medical! De exemplu ,,Moartea d-lui Lazarescu ,, si ,,Spitalul de Urgenta,,! Ambele inspirate din realitate! Din realitatea fiecaruia...

11 Editat de Andi66 (2010-05-21 12:19)

Re: MEDLIFE

sorinhc A scris:
Andi66 A scris:

Iti spun eu ca in ooccident sunt peste,

Aparatura DA dar nu mana de ghirurg deaceea chirurgia "made in RO" este nr. 1. Daca scoti un aparat din priza afara inchid sectia "marii chirurgi" smile si pleaca acasa. Chirurgie = nr.1 restul pacat ca suntem la coada cu ele!

Ai perfecta dreptate, avem macelari. Cat despre restul.....curatenie, aparatura, profesionalism, corectitudine....la superlativ. Sa nu confundam abatoarele cu spitalele.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

12

Re: MEDLIFE

Ei fratilor...imi cer scuze dar tot comentariul vostru nu are nici o legatura cu MEDLIFE! Nu va doresc sa ajungeti in nici un spital din lumea asta insa pentru cei din Bucuresti si nu numai va recomand din suflet spitalul de pe Grivitei! Am avut nesansa sa le trec pragul si celor din sistemul de stat, si celor militare si celor din occident. Repet, medicii de la spitalul de pe Grivitei sunt adevarati profesionisti iar conditiile sunt la superlativ...atat ca te costa, ca oriunde in lume de altfel!

13

Re: MEDLIFE

pelly67 A scris:

Ei fratilor...imi cer scuze dar tot comentariul vostru nu are nici o legatura cu MEDLIFE! Nu va doresc sa ajungeti in nici un spital din lumea asta insa pentru cei din Bucuresti si nu numai va recomand din suflet spitalul de pe Grivitei! Am avut nesansa sa le trec pragul si celor din sistemul de stat, si celor militare si celor din occident. Repet, medicii de la spitalul de pe Grivitei sunt adevarati profesionisti iar conditiile sunt la superlativ...atat ca te costa, ca oriunde in lume de altfel!

Scuze "pelly67" referirile mele erau vis-a-vis de sistemul de stat. In rest ai dreptate cu mici observatii pe care nu le mai fac pentru ca in comparatie cu mizeria de la stat sunt nesemnificative.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771