1

Subiect: ultima captura

si pentru a demonstra ca nu suntem chiar asa de mincinosi precum spune lumea,...iata si dovada.

2 Editat de costi8 (2010-05-24 10:30)

Re: ultima captura

lol:lol::lol: partida de pescuit sa desfasurat pe o balta di jud. Tulcea..duminica 25/05/2010

3

Re: ultima captura

frumos domnule,frumos

4 Editat de Baracuda (2010-05-24 17:55)

Re: ultima captura

costi8 A scris:

lol:lol::lol: partida de pescuit sa desfasurat pe o balta di jud. Tulcea..duminica 25/05/2010

Bravo domnule, crapul oglinda "sui" este o raritate cu exceptia zonei Deltei. Are in jur de 4 kg? Vezi ca ai gresit data partidei (anul sau ziua) Fir intins!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: ultima captura

asa este ...graba bate-o focul,...partida s-a desfasurat pe data de..... 23/05/2010...:lol::lol:

Re: ultima captura

Frumoasa oglinda! wink
Cumva la Zebil ai fost?

7

Re: ultima captura

Bravo! balta este in regim privat?

Re: ultima captura

pelly67 A scris:

Bravo! balta este in regim privat?

Mai mult ca sigur...exceptand Delta Dunarii, cam tot ce misca prin Tulcea e in regim privat.

9

Re: ultima captura

robertino A scris:
pelly67 A scris:

Bravo! balta este in regim privat?

Mai mult ca sigur...exceptand Delta Dunarii, cam tot ce misca prin Tulcea e in regim privat.

nu e rau insa eram curios cam cat costa ziua si cat te lasa sa iei acasa! am avut surpriza neplacuta sa merg pe o asemenea balta si dupa ce am dat 100ron am plecat acasa cu 3kg. de caras!

Re: ultima captura

sa speram ca nu e chiar ultima captura....

11

Re: ultima captura

Pentru pretul corect...il asteptam pe Costi sa ne lamureasca smile, oricum cred ca tot cam 100 lei.
De obicei limita este de 5 kg de crap si fara limita la caras.

12

Re: ultima captura

costi8 A scris:

asa este ...graba bate-o focul,...partida s-a desfasurat pe data de..... 23/05/2010...:lol::lol:

Mi-ai ramas dator cu un raspuns, te rog: ce greutate are crapul?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

13

Re: ultima captura

balta este in regim privat, cu o taxa de 500 RON / de la rasarit pana la apus, nu este balta de la Zebil. limita de peste ? ...fara limita,dar aici intervine bunul simt al pescarului, si cum locuri de pescuit sunt doar vreo 9 ( noua ) la numar nu prea au loc decat cei cu bun simt , si sunt rezervate din timp si cam de aceleasi persoane permanente,toata lumea se cunoaste cu toata lumea,ica ceva,pe malul acestei balti este o curatenie desavarsita, iarba multa,pontoane,WC-u , apa curenta,cand pleci acasa nu ai noroi nici macar pe talpa "incaltarilor."

14

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
costi8 A scris:

asa este ...graba bate-o focul,...partida s-a desfasurat pe data de..... 23/05/2010...:lol::lol:

Mi-ai ramas dator cu un raspuns, te rog: ce greutate are crapul?

5.6 KG-cantarit.

15

Re: ultima captura

costi8 A scris:

balta este in regim privat, cu o taxa de 500 RON / de la rasarit pana la apus, nu este balta de la Zebil. limita de peste ? ...fara limita,dar aici intervine bunul simt al pescarului, si cum locuri de pescuit sunt doar vreo 9 ( noua ) la numar nu prea au loc decat cei cu bun simt , si sunt rezervate din timp si cam de aceleasi persoane permanente,toata lumea se cunoaste cu toata lumea,ica ceva,pe malul acestei balti este o curatenie desavarsita, iarba multa,pontoane,WC-u , apa curenta,cand pleci acasa nu ai noroi nici macar pe talpa "incaltarilor."

500 ron? Este enorm!!!!!!!!!!!!!!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

16

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
costi8 A scris:

balta este in regim privat, cu o taxa de 500 RON / de la rasarit pana la apus, nu este balta de la Zebil. limita de peste ? ...fara limita,dar aici intervine bunul simt al pescarului, si cum locuri de pescuit sunt doar vreo 9 ( noua ) la numar nu prea au loc decat cei cu bun simt , si sunt rezervate din timp si cam de aceleasi persoane permanente,toata lumea se cunoaste cu toata lumea,ica ceva,pe malul acestei balti este o curatenie desavarsita, iarba multa,pontoane,WC-u , apa curenta,cand pleci acasa nu ai noroi nici macar pe talpa "incaltarilor."

500 ron? Este enorm!!!!!!!!!!!!!!!!

poate a vrut sa zica 50ron, zic si eu!...la 500ron nu cred ca mai este vorba de bun simt din partea pescarului si mai ales din partea celor care o gestioneaza! ...dar in viata baltile sunt si ele impartite pe categorii...ca si portofelele dealtfel.

17

Re: ultima captura

poi cu 500 de ron merg aici la covasna la o balta 10 zile si nopti, cantitatea admisa luata acasa fiind de 5 kg sau cel mai mare peste. si peste este acolo la greu. daca mergi acolo nu ai timp nici sa auzi ce zice nevasta lol:lol::lol::lol:

18

Re: ultima captura

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
costi8 A scris:

balta este in regim privat, cu o taxa de 500 RON / de la rasarit pana la apus, nu este balta de la Zebil. limita de peste ? ...fara limita,dar aici intervine bunul simt al pescarului, si cum locuri de pescuit sunt doar vreo 9 ( noua ) la numar nu prea au loc decat cei cu bun simt , si sunt rezervate din timp si cam de aceleasi persoane permanente,toata lumea se cunoaste cu toata lumea,ica ceva,pe malul acestei balti este o curatenie desavarsita, iarba multa,pontoane,WC-u , apa curenta,cand pleci acasa nu ai noroi nici macar pe talpa "incaltarilor."

500 ron? Este enorm!!!!!!!!!!!!!!!!

poate a vrut sa zica 50ron, zic si eu!...la 500ron nu cred ca mai este vorba de bun simt din partea pescarului si mai ales din partea celor care o gestioneaza! ...dar in viata baltile sunt si ele impartite pe categorii...ca si portofelele dealtfel.

Cu 300 ron (daca mi-as pierde mintile) ":lol: ma duc la Dirvari linga Bucuresti, balta de concurs cu peste (crap si salau) la greu.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19

Re: ultima captura

coco A scris:

poi cu 500 de ron merg aici la covasna la o balta 10 zile si nopti, cantitatea admisa luata acasa fiind de 5 kg sau cel mai mare peste. si peste este acolo la greu. daca mergi acolo nu ai timp nici sa auzi ce zice nevasta lol:lol::lol::lol:

cu banii astia poti sa iti faci un concediu pe balta! lol:lol::lol::lol:

20 Editat de costi8 (2010-05-25 13:13)

Re: ultima captura

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....500 RON........din nou m-am grabit,...nornal ca 50 RON  am vrut sa zic , scuze ....:P:P

ei acum mai merge ?