21

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Super acvariu. cat costa asa ceva?

Constructie, ore de lucru, plante, accesorii, pesti? (asta daca se poate spune):D

...:::© |\/|  |  |--|  /\  | ©:::...

22

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

se ocupa cineva de acvariu?...am fost sambata prin mall special pentru acvariu iar partea de sus arata foarte neglijata iar temperatura apei era sub 17 grade sad

P.S. aveti pe cineva in Piatra Neamt care se ocupa sau trebuie sa faca cineva deplasare?

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Din pacate primaria Piatra Neamt mai are de platit o gramada de bani, acel acvariu de care nemtenii se bucura nu este achitat, sincer ne pare rau de acele vietuitoare dare ce putem face?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

24

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

sunt curios si eu de ceva poze mai in prim plan...sa se vada mai amanuntit!

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

in aceasta seara sau maine o sa urcam poze mai de actualitate

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

26

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

acvariidevis A scris:

Din pacate primaria Piatra Neamt mai are de platit o gramada de bani, acel acvariu de care nemtenii se bucura nu este achitat, sincer ne pare rau de acele vietuitoare dare ce putem face?

Ca in orice afacere, nu sunt platitori la timp, pacat!

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Asa cum am promis revenim cu imagini de la acvariul din Piatra Neamt. Am ales aceasta fotografie nu intamplator sa se vada ca este executat de noi acest acvariu, asa sper sa nu se mai poarte fel de fel de disutii pe alte forumuri precum ca acvariile de pe acest site nu sunt realizate de noi. Insa ii inteleg si pe ei din lipsa de subiecte, noi oricum le multumim pt. reclama lol:lol::lol: . Acvariul este situat in loc public asa ca cei ce inca nu cred pot merge sa vada cu ochisorii lor.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Se pare ca peste noapte copii din Piatra isi doresc sa mearga la mall

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

O atractie, un loc de intalnire pt. cei care vin in Forum Mall din Piatra Neamt

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

30

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Ce pesti sunt in acvariu ?

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Din pacate numai carasi, noi am fi optat pt. varianta cu discus insa erau destul de greu sa ramana in viata, fiindca acolo sunt conditii vitrege.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

O intrebare am si eu,ce denumire au plantele din acvariul cu carasi?Ma intereseaza pentru ca am acvariul cu o inaltime mai mare si este populat cu 80% cu carasi.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

echinodorus si anubias in mare parte

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

34

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

acvariudevis A scris:

O intrebare am si eu,ce denumire au plantele din acvariul cu carasi?Ma intereseaza pentru ca am acvariul cu o inaltime mai mare si este populat cu 80% cu carasi.

Iti recomand echinodorus cresc repede si sunt si mari o sa arate numai bine la tine in acvariu acum problema e sa gasesti aici in sat la noi! loool

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Mersi pentru raspunsuri.Daca ai bani gasesti orice.

36

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Eeee nu prea sau daca da de foate prosta calitate bine asta daca nu cumva stai in Bucuresti! lol si credema ca o spun din experienta!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

37

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Din pacate cam are dreptate @bubu - la noi nici macar cu bani nu gasesti ce vrei... chiar daca stii unde sa cauti! Vorbesc din propria experienta, iar in Bucuresti mai e cum mai e, daca te invarti un pic ii dai de cap, dar prin tara lucrurile stau rau... acvaristica nu se rezuma la recipient - animal - apa unde sa se balaceasca - eventual se poate adauga sare sau piper (dupa gust)

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

In cativa ani poate o sa ajungem si noi ca in germanica sa intram in pet shop cu caruciorul, nu? Dar pana acolo mai este ceva paine de mancat.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

39

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

smile)))) asa e Flo!!!

40

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

am fost azi prin mall si am vazut paie de suc si capace de pet`uri in acvariu...nu m`am putut abtine sa nu bag mana sa le scot wink