1

Subiect: Colectionari ?

Exista pe aici vreun colectionar de masini(metalice) avioane,elicoptere si multe alte lucruri ?
in afara de pelly smile
eu am descoperit de putin timp aceasta pasiune si deja sunt intr-un stagiu avansat ...am mers destul de departe cu ea smile
mai jos o sa va prezint niste poze cu cateva din piesele mele din colectie ..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

2

Re: Colectionari ?

Porsche carrera

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

3

Re: Colectionari ?

Mercedes benz clk

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

4

Re: Colectionari ?

BMW z8(eu personal nu am auzit de masina asta dar asa scrie pe numar...)

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

5

Re: Colectionari ?

ferrari gt 250

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

6

Re: Colectionari ?

Logan MCV tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

7

Re: Colectionari ?

Si un jeep militar care are niste dimensiuni extraordinar de mici smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

8

Re: Colectionari ?

peste scurt timp imi voi mari colectia !!
voi mai adauga un humvee(hummer),un f117 stealth fighter de fier,un harrier din plastic dur si peste o saptamana o sa aduca la un magazin special,modele de avioane din al-2-lea razboi mondial

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

9

Re: Colectionari ?

eu vrea sa colectionez revistele RAHAN DACA ARE CINEVA dar nu acea revista care se vinde cu adevarul ci cele din anii 85-90 cred

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

10

Re: Colectionari ?

adibingo A scris:

eu vrea sa colectionez revistele RAHAN DACA ARE CINEVA dar nu acea revista care se vinde cu adevarul ci cele din anii 85-90 cred

Rahanul si Pif-ul original cost o roaba de bani! cunosc cativa detinatori de asemenea trofee si le pastreaza ca pe sfintele moaste....asa ca iti va fi greu de gasit asa ceva , dar nu imposibil! incearca pe site-urile de profil de afara!

11

Re: Colectionari ?

aqua A scris:

Exista pe aici vreun colectionar de masini(metalice) avioane,elicoptere si multe alte lucruri ?
in afara de pelly smile
eu am descoperit de putin timp aceasta pasiune si deja sunt intr-un stagiu avansat ...am mers destul de departe cu ea smile
mai jos o sa va prezint niste poze cu cateva din piesele mele din colectie ..

mai aqua ai reusit uluitoarea si unica performanta...de a avea sub nume scris ceva "minunat". nu dispera, se poate sterge in timp...cel putin asa cred!
despre faptul ca te-ai apucat de colectionat micro modele nu este rau deloc, insa te asteapta vremuri "grele" la buzunar, fiindca cu timpul iti vei dori si altele mai scumpe, si mai scumpe si tot asa! de fapt ca peste tot, cand ai un hobby si esti super atras de el vei cheltui multi bani. iti va fi relativ greu si cu acavristica si cu machetele, asta daca vrei sa faci performanta! eu iti recomand sa nu mai dai banii pe "gata facute" si sa incerci sa le construiesti tu singurel! iti dezvolta mult mai multe abilitati si vei descoperi ca o macheta facuta de tine va insemna si istorie, design,fizica si multe altele.
bafta in continuare!

12

Re: Colectionari ?

pelly67 A scris:
adibingo A scris:

eu vrea sa colectionez revistele RAHAN DACA ARE CINEVA dar nu acea revista care se vinde cu adevarul ci cele din anii 85-90 cred

Rahanul si Pif-ul original cost o roaba de bani! cunosc cativa detinatori de asemenea trofee si le pastreaza ca pe sfintele moaste....asa ca iti va fi greu de gasit asa ceva , dar nu imposibil! incearca pe site-urile de profil de afara!

asa este dar poate poate am noroc aici in tara, crede-ma ca multi nu isi aduc aminte de rahan sau piff

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

13

Re: Colectionari ?

adibingo A scris:
pelly67 A scris:
adibingo A scris:

eu vrea sa colectionez revistele RAHAN DACA ARE CINEVA dar nu acea revista care se vinde cu adevarul ci cele din anii 85-90 cred

Rahanul si Pif-ul original cost o roaba de bani! cunosc cativa detinatori de asemenea trofee si le pastreaza ca pe sfintele moaste....asa ca iti va fi greu de gasit asa ceva , dar nu imposibil! incearca pe site-urile de profil de afara!

asa este dar poate poate am noroc aici in tara, crede-ma ca multi nu isi aduc aminte de rahan sau piff

imi vine sa-mi musc degetele de la mana cu care am aruncat colectia de Pif anii 75-82 cu surprize cu tot! ce bani faceam acum!

14

Re: Colectionari ?

nu stiu ce sa zic...micro modelele ma atrag mai mult decat cele mari....
in legatura cu machetele,eu am vrut inca de la inceput sa incep cu machete si am vrut sa te intreb dar nu am mai intrat pe forum...de unde ai luat lipici si vopse pentru machetele tale ?
pentru ca eu am vazut un f22 raptor undeva,din ala ca sa mi-l fac eu si sunt foarte atras de ideea de al face smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise