1

Subiect: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

In atentia adminilor acestui forum.Azi am observat ca desi nu am dat tepe la nimeni ci din contra intotdeauna am dat bonusuri,reputatia mea a ajuns la minus 4. Intrebarea mea estd de ce si din partea cui?Rog cei tepiti de mine sa isi exprime nemultumirea aici.Era mai bun un topic unde se putea posta pozitive si negative dupa tranzactii si unde fiecare îsî poate spune parerea.Asa,fiecare acvarist rasarit dupa ploile astea poate sa dea negativ la orice user fara ca acesta sa se poata apara.Va rog luati in vedere acest post.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

2

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

A inceput sa-mi placa.Daca are cineva sa reproseze ceva,e liber sa o spuna dar nu-mi plac lasii care se cred Mihai Viteazu doar cand sunt sub anonimat.Nu-mi plac balacarerile dar atata timp cat nu am nimic de impartit cu nimeni, sa patesc ca si pe alte meleaguri unde erau doar feti frumosi,ilene consanziene care sub patronatul unui mare zeu al acvaristici,faceau si vorbeau fara a gandi si analiza inainte.Acestea fiind spuse,va urez pesti sanatosi si ape in cei mai buni parametri.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

3

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

Greu cu reputatia asta  :scry

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

Pai daca nimeni nu iti da cu (- ), iti dau eu cu (+).
Cand am luat ceva de la tine, mereu a fost f ok!

5

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

Tocmai deasta spuneam sa facem un topic de feedback.Dupa fiecare tranzactie intre useri sa posteze daca a fost multumit sau nu,daca tranzactia s-a efectuat ok.Asa cei noi veniti pe forum,vor sti ce useri sunt ok si merita sa faci o tranzactie sau de persoanele de care sa aiba grija cand vor sa faca o tranzactie.Multe cunostinte au primit in colet pietre sau care au dat bani in avans si nici macar pietre nu au primit.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

6 Editat de pasi_une (2010-06-28 20:16)

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

cred ca cel mai bine ar fi ca un moderator sa scoata functia ....
nici eu nu sunt de acord  :stupid
un topic de feedback ar fi foarte bun  :apl

7

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

insomnia A scris:

Tocmai deasta spuneam sa facem un topic de feedback.Dupa fiecare tranzactie intre useri sa posteze daca a fost multumit sau nu,daca tranzactia s-a efectuat ok.Asa cei noi veniti pe forum,vor sti ce useri sunt ok si merita sa faci o tranzactie sau de persoanele de care sa aiba grija cand vor sa faca o tranzactie.Multe cunostinte au primit in colet pietre sau care au dat bani in avans si nici macar pietre nu au primit.

o fi vorba de exotic ?  big_smile

8

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

cu siguranta nu este exotic.cel putin cu mine nu a avut nici in clin nici in maneca,nu am vorbit niciodata.
Faza naspa este ca un user poate sa dea cate negative vrea aceluiasi user la interval de 2 minute.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

9

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

eu vreau sa se scoata chestia asta cu reputatia !
fiecare sa isi pastreze parerile lui !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

Reputatia are valoare doar pe forum si are legatura cu mesajele scrise de utilizatorul respectiv nu are nici o legatura cu tranzatiile (vanzari, cumparari, schimburi) pe care utilizatorii le incheie prin intermediul acestui forum dar in afara acestui forum. O sa facem o sedinta sa stabilim ce putem face pentru a elimina astfel de utilizatori din forum.

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.

11

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

da. sa zicem ca nu are legatura cu tranzactiile dar nu toata lumea stie, iar oameni care vor sa faca rau sunt destui...

12

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

pisulica A scris:

Reputatia are valoare doar pe forum si are legatura cu mesajele scrise de utilizatorul respectiv nu are nici o legatura cu tranzatiile (vanzari, cumparari, schimburi) pe care utilizatorii le incheie prin intermediul acestui forum dar in afara acestui forum. O sa facem o sedinta sa stabilim ce putem face pentru a elimina astfel de utilizatori din forum.

Fi te rog mai explicit...la care useri te-ai referit ca vor fi exclusi de pe forum.
Cei cu mesaje sau cei cu tranzactii  :stupid  ca nu inteleg.
Si pana la urma sedinta cine cu cine  :smoke

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

13

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

adminii fac sedinta pentru ca sa decida cine va fi eliminat !
va spun din start la revedere lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

14

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

mai aqua tu in loc sa indrepti situati te astepti la ce-i mai rau. asta da smile)
@andi eu cred ca la acei utilizatori care dau minus fara sa se gandeasca

15

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

bogdan666 A scris:

mai aqua tu in loc sa indrepti situati te astepti la ce-i mai rau. asta da smile)
@andi eu cred ca la acei utilizatori care dau minus fara sa se gandeasca

normal ca ma astept la ce e mai rau !ma mir de ce mai sunt pe forum in momentul asta lol
la cate probleme am avut in trecut...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

16

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

@ Apua- fiecare om are dreptul la a doua sansa.Daca primeste aceasta sansa,ori isi indreapta greselile din trecut ori le repeta cu buna stiinta si atunci nu merita prea mult.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

17

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

de ce sa mai vreau o a doua sansa ?
nimeni dupa forum nu ma asculta !
tot pe a lor o tin nu pot sa suporte ca am venit si eu cu o idee inteligenta si usoara ca gata gresesc cu ceva !!!
mai lasti-ma in pace pastrati-va parerile !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

18

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

nu sunt eu prostu' nimanui sa ma las asa usor afectat !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

19

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

Aqua, in ziua in care vei veni tu cu o idee inteligenta (venita din partea ta, din creierasul tau inca foarte crud si nu preluata din alta parte), eu promit solemn sa ma las de acvaristica !

Acum chiar nu m-am putut abtine, dar la cate porcarii ai spus de cand esti pe forumul asta, mi-e greu sa cred ca iti vei reveni vreodata, multi si-au dat interesul si te-au ajutat, dar fara rezultate, daca esti tont si nu vrei sa inveti e doar pierdere de timp, atat pentru cei care se implica in scolarizarea ta, cat si pentru tine.

20

Re: Reclamatie vizavi de reputatia mea (puncte apreciere mesaje)

am venit cu multe dar nu erai tu aici !
eu sunt de un an pe forum dar m-am lasat din cauza celor ca tine...numai am nimic de spus...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise