Subiect: Co2

andruska1985 A scris:

m-ar interesa cit de bune sunt sistemele de co2 pentru un acvariu de 120 de litri se folosesc la acvarii marii sau se folosesc si acvarii mai mici si daca la acestea din urma sunt necesare

Re: Co2

pai Co2 nu e obligatoriu in acvariu decat daca vrei plante frumoase si sanatoase(daca ai noroc iti vor si inflorii)
pentru acvarii mici poti cauta in magazine un sistem mic cu o butelie furtun si un difuzor intern intreg sistemul e in jur de 40 Lei  cel mai sigur il gasesti la coralis in moghioros.

Re: Co2

Cautand o solutie mai "simpla", in conditiile in care am un copil mic care exploreaza incontinuu si am si spatiu foarte putin la dispozitie, am optat pentru Sera CO2 Tabs Plus 20 : 1 tableta pe zi la un acvariu de 150l.

Acvariu SCENIC 80 PROFESSIONAL - 150l

Re: Co2

Mare DeeJay ma uitam la acvariul tau si sunt surprins placut. Ai facut un mare progres de la corali in acvariul de apa dulce, la cum arata acum acvariul tau si asta cu siguranta se datoreaza si co2-ului mentionat mai sus. Se vede cat de curate sunt plantele si cat de verzi.
Felicitari, si poate ne mai auzim pt bannerul ala de care am vb.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.