Subiect: O competitie de acvarii plantate frumos !!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bdbjjWuf8y0&feature=channel[/youtube]

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

frumoase acvariile.
ce parere acveti de asta?

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

dar asta?

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

inca unul.
vreau sa precizez faptul ca nu sunt acvarii mari .
toate au mai putin de 60 litri

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

eu sunt adeptul la proiecte mai mari.. in dastea de volum mic am vazut sute de proiecte, care mai de care interesante... smile

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

500cm long x 100cm high x 110cm wide
Glass: 24mm
Oliver Knott
5.500 Liter

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

Primu acvariu postat de m_ionut2007 este ok !! Dar nori aceia de pe fundal nu dau bine !! Parerea mea...:P

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

sincer, din cate am observat eu, detinatorul acvariului a vrut sa reproduca o imagine a unui lac.
in partea de jos poti observa asa zisul lac si stanca, cred ca asta a fost motivul pentru care a pus imaginea cu acei nori.
Schlaffen nu te supara si eu sunt adeptul acvariilor mari si cat mai mari. ai dreptate ca ce poti face intrun acvariu mare nu se poate compara cu astea mici, ai mai multe posibilitati si mai multe idee. ideea mea era sa arat cam ce au reusit sa faca si cu un spatiu mic.

9

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

waa ce acvarii super sunt acelea 2  :DD cu copacul si plaja

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

Am observat ca la acvariile cu plante decorative nu prea sunt populati cu pesti sau vezi cativa pesti mititei pe acolo.

11 Editat de MihaiA09 (2009-12-08 00:18)

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

Da abia vezi cate un banc de neoni. Dar atat. Hehe am vazut un crevete intr-un acvariu=D

~Mihai~ ~Pace~ ~Respect~

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

ia uite o splendoare!....te astepti din iarba aia sa iasa o dihanie.. :scool
a doua imagine iar este superba...pacat ca discusii aia sunt facuti in photo shop....spun asta ca am vazut imaginea cu acelasi banc de pestisori mici dar fara discusi...in locul lor fiind alta specie de pesti

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

13

Re: O competitie de acvarii plantate frumos !!

remus242004 A scris:

ia uite o splendoare!....te astepti din iarba aia sa iasa o dihanie.. :scool
a doua imagine iar este superba...pacat ca discusii aia sunt facuti in photo shop....spun asta ca am vazut imaginea cu acelasi banc de pestisori mici dar fara discusi...in locul lor fiind alta specie de pesti

la asta ma gandeam si eu ca nu au cum sa reziste plantele alea la temperatura de care au nevoie discusii :smoke