Subiect: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

vreau parerile dvs.....aveam 10 neoni...nu mai sunt decat 5 ...ceilalti parca s-au evaporat...acum 3 zile erau toti...am cotrobait peste tot in acvariu...sa zicem ca au murit...dar unde sunt???....asa morti!!!...nu am gasit nici o urma de neoni morti....al 2 subiect este aparitia a 2 pui de ancistrusi mici de 1cm....eu nu i-am avut...am 4 ancistrusi mari (12-14cm) primiti de la un coleg de pe forum si un platydoras...astia 2 mici cum au aparut???

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

2

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

ai melci ?
e posibil ca ditamai ancistrusii si melcii(daca ii ai) sa iti fi mancat neonii care au murit din cauze naturale ...nu cred ca au murit toti in acelasi timp...au murit in decursul acestor 3 zile...
ancistrusii nu stiu ce sa zic...nu zic acuma ceva ca poate zic o prostie

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

din discutiile cu dl radu am tras concluzia ca am niste pleco care cu cat se maresc cu atat sunt mai agresivi...neonii nu erau bolnavi...se simteau f bine...acum ceilalti stau retrasi prin iarba....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

4

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

S-au tras la umbra....nu te-au intrebat de-o bere ???  :noroc

PS: Nu vreau sa fac haz de necazul tau, am vrut doar sa te scot din starea asta....daca te-am suparat imi cer scuze  sad

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

andi nu ai cum sa ma superi tu!!!....ma sa sti ca si asta ar fi o chestie cu berea....acum ca toat au murit aia...trebuie sa beau eu cateva beri sa zic "bogdaproste" sa le ajunga pe lumea cealalta!!!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

6

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

N-ar fi rau...sa fie primit !!! ^:)^  :pls

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

Salutare Remus! Eu am o alta parere ... ancistrusii s-ar putea sa-ti fi depus, caci erau destul de maricei si unul era si cam umflat de ceva vreme!

http://www.youtube.com/watch?v=0W_XQHlYts8

8

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

LuchianoCN A scris:

Salutare Remus! Eu am o alta parere ... ancistrusii s-ar putea sa-ti fi depus, caci erau destul de maricei si unul era si cam umflat de ceva vreme!

Despre puii de Ancistrus (eu cred ca unii sunt Pleco) nu s-a discutat, asa ca parerea ta nu poate fi "alta", ai emis-o in premiera. Oricum subscriu in totalitate variantei tale.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9 Editat de LuchianoCN (2010-08-12 13:50)

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

bradraqua A scris:
LuchianoCN A scris:

Salutare Remus! Eu am o alta parere ... ancistrusii s-ar putea sa-ti fi depus, caci erau destul de maricei si unul era si cam umflat de ceva vreme!

Despre puii de Ancistrus (eu cred ca unii sunt Pleco) nu s-a discutat, asa ca parerea ta nu poate fi "alta", ai emis-o in premiera. Oricum subscriu in totalitate variantei tale.

''.am 4 ancistrusi mari (12-14cm) primiti de la un coleg de pe forum si un platydoras...astia 2 mici cum au aparut???'' si iti zic eu sigur ca sunt ancistrusi deoarece ii are de la mine ... amice!

http://www.youtube.com/watch?v=0W_XQHlYts8

10

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

LuchianoCN A scris:
bradraqua A scris:
LuchianoCN A scris:

Salutare Remus! Eu am o alta parere ... ancistrusii s-ar putea sa-ti fi depus, caci erau destul de maricei si unul era si cam umflat de ceva vreme!

Despre puii de Ancistrus (eu cred ca unii sunt Pleco) nu s-a discutat, asa ca parerea ta nu poate fi "alta", ai emis-o in premiera. Oricum subscriu in totalitate variantei tale.

''.am 4 ancistrusi mari (12-14cm) primiti de la un coleg de pe forum si un platydoras...astia 2 mici cum au aparut???'' si iti zic eu sigur ca sunt ancistrusi deoarece ii are de la mine ... amice!

"Amice", eu m-am bazat pe descrierea facuta de posesorul pestilor si pe faptul ca i-am recomandat sa priveasca pe net, poze cu Pleco, chestiune in urma careia, mi-a spus ca intr-adevar sunt Pleco. Oricum am spus "cred", nu m-am pronuntat categoric. Daca ai folosit cuvintul "amice" in sens peiorativ, ai facut bine, ai fost spiritual, dar daca l-ai folosit in sensul ca ma consideri prieten, ma mai gindesc... esti cam impulsiv pentru gustul meu. wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

va rog frumos!!!....luchiano, intradevar eu am zis ca sunt pleco deoarece m-am uitat la poze cu pleco si sunt aceiasi....acum nu asta este f f f important ...treaba este ca au crescut f mult in scurt timp...aproape ca au luat 2-3 cm...poate exagerez putin (dar nu cred)...s-au facut monstrii...si imi zicea sotia ca aseara i-a urmarit cu lumina stinsa....intradevar ei sunt cauza disparitiei neonilor...le-a dat sa manance si un alt neon s-a apropiat sa ciuguleasca mancare chiar de langa piatra pe care unul a pus stapanire...deci s-a repezit direct in el...si "pa"....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

12

Re: disparitii misterioase de pesti si 2 acistrusi mici aparuti din senin:

Vrei sa zici "pa" adica ti l-a papat ?  :omfg
oricum !
Pleco sunt recunoscuti ca sunt agrezivi atunci cand cineva se apropie de mancarea lor !
o dovada destul de clara chiar aici in filmulet !
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bFXGRVVQ6x4[/youtube]

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise