Subiect: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

nu ai pus poza cu el.

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

La naiba !! Am incercat dar vad ca nu a intrat !! scz...

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

4 Editat de BeTTa (2009-03-27 21:20)

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

dupa cum vad eu scoica in nisip ..este de apa sarata smile

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

5

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

http://www.acvariidevis.ro/pesti/blenni … blenny/193 uite aici pestele tau smile

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

mai pleco, in acvariul care il ai tu trebuie sa mai pui ceva sare, apoi il poti pune si acest pestisor pe numele sau Tasmanian Blenny. spor la treaba

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

Urat peste !! NU imi mai place deloc !! Ciudatenia naibi....:lol:

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

Daca pun ceva sare si niste patrunjel nu va fi de mirare sa te invit la o ciorba de peste ! smile)

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

9

Re: Unde gasesc si eu un asemena peste? E de apa sarata sau dulce?

acvariidevis A scris:

mai pleco, in acvariul care il ai tu trebuie sa mai pui ceva sare, apoi il poti pune si acest pestisor pe numele sau Tasmanian Blenny. spor la treaba

Scuze ca ma bag! Exista si specii autohtone de guvizi (chiar vreo 10 care suporta atat apa salmastra cat si cea dulce). Iar cei ce sunt pescari stiu despre ce vorbesc!!! Daca nu ma insel genul este Gobio sau Neogobius... nu stiu exact! Dar daca intereseaza pe cineva pot reveni cu denumiri exacte