1

Subiect: ZOO baneasa

zilele astea,cat am fost la bucuresti,am reusit sa fac o vizita la zoo baneasa si am fost uimit de ce am vazut acolo !
Cine are timp si vrea,sa se duca in vizita la zoo baneasa ! sunt in reptilariu,cateva acvarii superbe !
am ramas mut cand am vazut splendoarea acvariilor de apa sarata !
la fel si mama!cand am vazut acele anemone micute cum se miscau usor in curenti !
acei creveti rosii cum curatau pietrele...UIMITOR !
Sincer impresionat profund!
cre ca ACVARIIDEVIS a facut acele acvarii !
Acvariile se aflau la  Reptilariu
de asemenea,toate animalele erau superbe ! chiar merita biletul !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: ZOO baneasa

Din cate stiu, nu acvariidevis a facut acvariile.
Era un austriac care le intretinea.

Poate intre timp s-a schimbat.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

Re: ZOO baneasa

acvariile da...frumoase...dar restul jalnic...am fost acum 2 luni si sincer nu mi-a placut...in primul rand ca au lasat sa creasca boschetii marii si sincer acum...ptr copii te duci la zoo numai ca ei nu pot vedea nk daca nu-i ti in brate.......

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

4

Re: ZOO baneasa

intr-adevar si au bagat si balustradele ! cum sa ma uit la animale daca nu am voie sa ma dau peste balustrade,si sa le vad de la distanta,printre gratii....ca nu mai inteleg nimic !
eu ziceam de animale....ele erau frumoase ! si au cooperat ! am putut sa le vad in splendoarea lor wink
vin si cu poze cu acvariile si ce mai era prin reptilariu ca acuma sunt la cineva care are net cu modem si trage foarte greu pozele .....

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

5

Re: ZOO baneasa

Mai Radule tu nu te uiti la stiri?! Sau crezii ca aia de nebuni nu te lasa sa te dai dupa balustrade? Ori, insisti asupra unei close`encounter cu vre`un leu sau tigru. Oricum, tare treaba cu animalele cooperante lol  lol

Etiamsi omnes, sed non ego.

6 Editat de aqua (2010-08-26 00:37)

Re: ZOO baneasa

cand am fost eu era plin de paznici...! nu imi permiteam ..:P
mai mult e de gardurile electrice
eu nu platesc sa vad animalele de la distanta...
am cateva poze reusite cu pestii si acvariile de pe acolo

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

7

Re: ZOO baneasa

cezara cand am fost mai de mult,m-am apropiat prea mult de o cusca cu babuini...inca mai am amintiri...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: ZOO baneasa

Da ce ti-au facut babuinii Radu?

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

9

Re: ZOO baneasa

pajeroking A scris:

Da ce ti-au facut babuinii Radu?

se pare ca masculul era un pi cam teritorial...si s-a cam dat la mine cand m-am apropia de cusca
si facea ca nebunu' disperat prin cusca dupa aceea ...pentru ca femela avea pui big_smile..si ii apara ...ca babuinii traiesc in familii...si apropiindu-ma prea mult de cusca...a sarit la mine si a inceput sa urle de dupa gratii...oricum acuma nu am mai vazut nici un babuin ....
cum am spus ,m-au impresionat prea mult pestii big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: ZOO baneasa

doar un copil inconstient poate sa sustina asa ceva ma refer la treaba cu gardurile si cu apropierea de custile animalelor. gardurile acelea sunt puse tocmai pentru siguranta vizitatorilor pentru ca pana la urma urmei acele animale sunt animale salbatice si nicidecum nu sunt pisicute si catelusi blanzi.

aqua incearca sa gandesti cand vorbesti , daca gandesti daca nu lasa-te pagubas

11 Editat de Baracuda (2010-08-26 11:26)

Re: ZOO baneasa

aqua A scris:

zilele astea,cat am fost la bucuresti,am reusit sa fac o vizita la zoo baneasa si am fost uimit de ce am vazut acolo !
Cine are timp si vrea,sa se duca in vizita la zoo baneasa ! sunt in reptilariu,cateva acvarii superbe !
am ramas mut cand am vazut splendoarea acvariilor de apa sarata !
la fel si mama!cand am vazut acele anemone micute cum se miscau usor in curenti !
acei creveti rosii cum curatau pietrele...UIMITOR !
Sincer impresionat profund!
cre ca ACVARIIDEVIS a facut acele acvarii !
Acvariile se aflau la  Reptilariu
de asemenea,toate animalele erau superbe ! chiar merita biletul !

Ai fost in Bucuresti si nu ai avut curiozitatea sa cunosti niciun coleg de pe forum? Este o intrebare retorica, deci nu astept raspuns... Pentru doritori, aspectul acvariilor de care pomensti, i se datoreaza in mare parte userului "insomnia", care prin firma la care a fost angajat, a amenajat si intretinut acele acvarii. Acolo sunt si citeva plante care provin de la mine.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12 Editat de aqua (2010-08-26 12:05)

Re: ZOO baneasa

radu am vrut cu bradraqua ca asa am promis big_smile dar am venit cu treaba ...si gradina zoologica am vizitat-o intr-o ora ....adica in fuga .. a venit un unchi de al meu din italia care vine o data pe la 10 ani in romania ....si acuma vine un unchi de al meu de la bisoca....ce doamne iarta-ma timp sa mai am ...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

13

Re: ZOO baneasa

aqua A scris:

radu am vrut cu bradraqua ca asa am promis big_smile dar am venit cu treaba ...si gradina zoologica am vizitat-o intr-o ora ....adica in fuga .. a venit un unchi de al meu din italia care vine o data pe la 10 ani in romania ....si acuma vine un unchi de al meu de la bisoca....ce doamne iarta-ma timp sa mai am ...

Ii spun eu lui "bradraqua" ca ai fi vrut sa te intilnesti cu el, il cunosc personal, ne vedem tot timpul... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

14

Re: ZOO baneasa

bradraqua A scris:
aqua A scris:

radu am vrut cu bradraqua ca asa am promis big_smile dar am venit cu treaba ...si gradina zoologica am vizitat-o intr-o ora ....adica in fuga .. a venit un unchi de al meu din italia care vine o data pe la 10 ani in romania ....si acuma vine un unchi de al meu de la bisoca....ce doamne iarta-ma timp sa mai am ...

Ii spun eu lui "bradraqua" ca ai fi vrut sa te intilnesti cu el, il cunosc personal, ne vedem tot timpul... lol

Mi-a plesnit splina de ras! Radule dacă il mai vezi pe "bradraqua" transmite-i salutari din partea mea! lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol

Re: ZOO baneasa

oofff...ce rai sunteti.... lol  lol  lol  :stupid  :stupid  :stupid  :stupid  :stupid  :stupid

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

16

Re: ZOO baneasa

sunteti simpatici !  :hug
hai ca vin cu pozele big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

17

Re: ZOO baneasa

cateva poze !
apropo radu !
daca zici ca ai plante de ale tale prin acvarii, in ala de apa dulce ,lotusul ala mare si frumos este al tau ? tongue
mi se parea mie cel mai frumos,ca celelalte plante erau urate neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

18 Editat de Baracuda (2010-08-26 18:05)

Re: ZOO baneasa

aqua A scris:

sunteti simpatici !  :hug
hai ca vin cu pozele big_smile

Raducuuuu, pina sa vii cu pozele, ai realizat de ce era sa-i plesneasca splina lui Paul (pelly)? lol Da, cred ca Lotusul este de la mine, la fel citiva Echinodorusi foarte mari.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19 Editat de aqua (2010-08-26 18:08)

Re: ZOO baneasa

in prima poza puteti vedea acvariul cel mai frumos cu corali !
in a-3-a poza puteti vedea un discus superb !
discusul era matur,foarte mare,si avea aspect "wild"
in a-6-7-8 lionfishii erau tinuti in acvariu separat de ceilalti pesti,cu mai putini corali si o langusta mare de tot big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

20

Re: ZOO baneasa

poza asta imi place foarte mult big_smile
soparla aia caraghioasa sta pe carcasa broastei testoase big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise