Subiect: guppy cu cory

:acv  :acv  :acv as vrea sa stiu daka guppy se pot tine in acvariu cu cory am azit ca cory maanka alti pesti deci sunt compatibili :fconf  :pls  :pls  :pls

Re: guppy cu cory

irinel171 A scris:

:acv  :acv  :acv as vrea sa stiu daka guppy se pot tine in acvariu cu cory am azit ca cory maanka alti pesti deci sunt compatibili :fconf  :pls  :pls  :pls

Eu am in acvariu guppy cu cory de circa 2 ani si nu am avut nicio problema. Asa ca stai linistit nu se vr da unii la altii.  :frogp

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: guppy cu cory

bn mss mooolt aku o sami iau si ory sa stea cu guppy poate mai curata acvariu pe fund neutral   dar le trebuie neeaparat substrat????????

4

Re: guppy cu cory

Ah, asa ca idee, substratul e element de baza al unui acvariu, decorativ ma refer, cele sterile iesind din discutie. Deci, da, ar fi cazul ca acvariul tau sa aibe si substrat. Si te rugam frumos, fara scris de chat, messenger sau mirc.

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: guppy cu cory

am vrut sa raspund si eu dar nu am inteles nimic din ce s-a scris....Tomsani,Prahova nu se afla in romania???....maaka=mananca????...., mooolt=mult??...,sami=sa-mi???...,vr=vor??...,bn mss=bine mersi..., ory=????????????..., aku=acum???......toate astea in 2 fraze???...iti zic si eu bine ai venit!, si incerc sa raspund la ce cred eu ca te-ai referit.....
1.-da se pot tine guppy cu cory(la mine nu a fost nici o problema
2.-daca vrei plante le trebuie substrat....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

6

Re: guppy cu cory

irinel171 A scris:

:acv  :acv  :acv as vrea sa stiu daka guppy se pot tine in acvariu cu cory am azit ca cory maanka alti pesti deci sunt compatibili :fconf  :pls  :pls  :pls

intrebare off-topic ...scri tot tipul asa ?!  daca da,ne-am scos  :stupid
legat de topic,nu stiu cine ti-a dat tie informata ca,cory mananca alti pesti

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: guppy cu cory

oricum mi-a placut ca tu ai pus  ","
ca,cory.
si in regulament scrie sa mai treci si pe la prezinta-te si prezinta-ti acvariu