1 Editat de boghy1381 (2009-04-01 22:05)

Subiect: red bally pacu

salutare vreau sa achizitionez o pereche din aceasta specie poate cineva sa imi dea niste sfaturi despre ei pt ca nu stiu prea multe lucruri multam [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9gXTf4yBrPg[/youtube]

Re: red bally pacu

Acesta este un mic Piranha. Ce pot sa iti spun despre ei, am crescut asa ceva si au un singur locru placut, hranirea.
hai sa le facem o evaluare
Lucruri pozitive
-hranirea
-sunt pesti acvtivi, au un comportament placut
Lucruri negative
-distrug toate decorurile(in filmuletul care tu l-ai atasat cu siguranta erau introdusi in acel recipient de maxim 10 minute)
-nu pot fi puse prea multe specii in acelasi bazin(mananca aproape ori ce alt peste)
-nu se pot pune plante
-trebuie sa fi atent sa nu iti scurteze degetele
Cam asta este Piranha caracterizat pe scurt

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: red bally pacu

am inteles ca nu sint rapitori din potriva sint vegetarieni

Re: red bally pacu

eu le dadeam de mancare ce mancam si eu de la rosii, branza,castraveti,sunca,carne de vita pana la ciocolata,alune,seminte cat si pedigree de vita, oare astia sunt vegetarieni

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: red bally pacu

dar depinde si de felul in care ii cresti daca le dai numai hrana vegetala banuesc ca nu se vor apuca sa manince pesti din acvariu.azi ma duc sa ii iau o sa va spun primele impresi despre ei dupa amiaza

Re: red bally pacu

stii zicala " ce se naste din pisica soareci mananca" ? cam asa e si cu ei , nu le poti schimba comportamentul tu.
ce crezi ca ii poti dresa sa nu manance carne? lol lol lol lol lol

Re: red bally pacu

i-am luat sint pasnici si frumosi poate in zilele urmatoare o sa postez niste poze cu ei multami pt sfaturi