1

Subiect: Intrebare

Ce inseamna Balast 24-39W QTP5 -1 neon sau 2 neoane?
Mersi pentru raspuns :noroc

Re: Intrebare

nu stiu 100% dar normal daca ar fi pentru 2 neoane ar trebui sa aibe in fata 2*24-39W QTP5

3

Re: Intrebare

Asa zic si eu, persoana respectiva  a zis ca sunt pentru 2 dar nu stiu ce sa cred.
Mersi costy

Re: Intrebare

pentru un neon intre 24-39w. eu iti recomand unul cu wattaj stabil. adica daca ai neon de 30, atunci iei balast de 30.

5

Re: Intrebare

Am inteles, inseamna ca vroia sa ma pacalesaca ce pervers.
Mersi mult bogdan :noroc

6

Re: Intrebare

deci e bun?

7

Re: Intrebare

Daca este din gama Osram si imaginea coincide cu ce ai tu nr. de neoane sunt trecute înaintea seriei tehnice de ex. http://marbotrade.bizoo.ro/vanzare/226389/Balast-electronic-Osram-QTP5---2-x-24-39W-220-240--T5

8

Re: Intrebare

Deci nu se merita el vroia undeva la 50 de lei si vad ca nou e 59 lei, va multumesc frumos pentru ajutor :noroc

9

Re: Intrebare

Maine o sa dau o fuga sa vad despre ce e vorba.
Bitanu zi mi te rog  daca se imulteste  greu parvula ca am 5 fire mici big_smile

10 Editat de Dan1981 (2010-10-20 00:17)

Re: Intrebare

Am inteles, mersi mult bitanu :noroc

11

Re: Intrebare

E. Parvula , este buna numai dacă ai nervi de otel , necesita multa întreținere sa arate ca în poze . Daca prinde alge , poți sa-ți iei adio de la ea!
Bitane luminează-ma și pe mine de ce riccia este dușmanul cel mai mare al parvulei? :smoke

12

Re: Intrebare

Eu incerc acum ce o iesi nu stiu doamne ajuta :noroc

13

Re: Intrebare

Interesanta treaba cu riccia. Oricum înclin sa cred ca este un caz particular, dar de luat în seama :sok

14

Re: Intrebare

Mersi mult Bitanu. :noroc super tare  acvariul   :apl

15

Re: Intrebare

te cred a venit si frigul lol

16

Re: Intrebare

Era vorba de un caz particular ce anume ai pățit tu!...a fost doar un accident nu?
Cat despre creșterea parvulei împreună cu riccia iți recomand sa intri pe google si ai sa vezi exemple nenumărate.