801

Re: acvariul meu

remus242004 A scris:

aaaaaaaaaa  :apl  :apl  :apl  :apl aaa paulicaaaa ce le dai sa manance la plante????....tare-s frumoase!!!!...un adevarat MAESTRU in ale coloritului!!!!! :sok  :noroc

Easycarbo 1ml/zi, easy Profito 1,5ml/zi, PPS pro 1ml/zi, Ferrotabs/jbl/ 1pastila/săptămână
....și când îmi aduc aminte mai activez și butelcuța cu CO2 tongue

802

Re: acvariul meu

Da Paul neai uimit iarasi cu acest acvariu minunat.Am observat ca nu mai folosesti  Easy Fero.Crezi ca sunt mai bune pastilutele  Ferrotabs/jbl.

803

Re: acvariul meu

inhjesuiala mare, jungla amazoniana, plante sanatoase..... ce sa mai zici? ^:)^

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

804

Re: acvariul meu

Paule? Mai ai 5 l de apa acolo? ca in rest sunt numai plante!!! Ai putea sa umpli respectabil cu acele plante un acvariu de 400l...si sigur ar ramane in surplus!Grija mare la Politia Veterinara,ar putea sa te amendeze pt inghesuirea voita si premeditata a pestilor intr-o mare de plante,da ce zic eu mare...ocean!
Bravooo!  ^:)^   lol 
P.S  De mult vroiam sa te intreb.......aaaaa....baston ti-ai luat?  :stupid   lol  lol  lol  :noroc

805 Editat de Andi66 (2010-10-11 19:56)

Re: acvariul meu

narcis.b A scris:

Paule? Mai ai 5 l de apa acolo? ca in rest sunt numai plante!!! Ai putea sa umpli respectabil cu acele plante un acvariu de 400l...si sigur ar ramane in surplus!Grija mare la Politia Veterinara,ar putea sa te amendeze pt inghesuirea voita si premeditata a pestilor intr-o mare de plante,da ce zic eu mare...ocean!
Bravooo!  ^:)^   lol 
P.S  De mult vroiam sa te intreb.......aaaaa....baston ti-ai luat?  :stupid   lol  lol  lol  :noroc

Noroc ca statu' roman inca nu extradeaza pentru infractiuni de genul, comise pe teritoriul tarii...... lol  lol  lol
Asa ca poate rasufla linistit, pana cand vom avea si noi politie veterinara.... lol  lol  lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

806

Re: acvariul meu

narcis.b A scris:

Paule? Mai ai 5 l de apa acolo? ca in rest sunt numai plante!!! Ai putea sa umpli respectabil cu acele plante un acvariu de 400l...si sigur ar ramane in surplus!Grija mare la Politia Veterinara,ar putea sa te amendeze pt inghesuirea voita si premeditata a pestilor intr-o mare de plante,da ce zic eu mare...ocean!
Bravooo!  ^:)^   lol 
P.S  De mult vroiam sa te intreb.......aaaaa....baston ti-ai luat?  :stupid   lol  lol  lol  :noroc

Despre apa....mai am puțin peste 5  lol  lol  lol  lol ...despre baston, sistemul da umbrele  lol  lol  lol  lol

807

Re: acvariul meu

Cum noroc mai Andi??? ...ghinion poate lol  lol  lol  lol

808

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

Cum noroc mai Andi??? ...ghinion poate lol  lol  lol  lol

Pai ghinion de ce ? Ai fi vrut sa stai putin pe ganduri, asa la "rece" ?  lol  lol  lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

809

Re: acvariul meu

Andi66 A scris:
pelly67 A scris:

Cum noroc mai Andi??? ...ghinion poate lol  lol  lol  lol

Pai ghinion de ce ? Ai fi vrut sa stai putin pe ganduri, asa la "rece" ?  lol  lol  lol

Doamne ferește......ma refeream la treaba cu extrădatul, poate ma trimiteau în Suedia lol  lol  lol  lol  lol

810

Re: acvariul meu

Ai vrea tu  lol

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

811

Re: acvariul meu

pelly67 Pai ghinion de ce ? Ai fi vrut sa stai putin pe ganduri, asa la "rece" ?  lol  lol  lol[/quote A scris:

Doamne ferește......ma refeream la treaba  cu extrădatul, poate ma trimiteau în Suedia lol  lol  lol  lol  lol

EU zic sa te bagi,odata cu plecarea acolo ,esti sigur ca macar pensia iti ramane intacta,asta pentru ca altfel apare un conflict cu statul suedez,altfel de ramai aici esti carne de tun la cheremul sistemului,si in scurt timp e posibil sa-ti deadoar o acadea in ziua de pensie...ce sa faci cu ea...nu stiu ...te descurci tu! :apl  :smoke  lol  lol  :noroc

812

Re: acvariul meu

Doamnelor și domnilor....a sosit clipa! Dupa cca. 817 răspunsuri, 24941 afișări și sute de mesaje în privat a venit vremea schimbării. Voi posta ultimele fotografii cu acest acvariu care în ultimele 10 luni mi-a dăruit o satisfacție deosebita vis a vis de acest microb numit acvaristica. De săptămâna viitoare voi începe un nou proiect ,cu care sper sa va rețin atenția din nou.Vor fi multe poze cât și detalii tehnice cu fazele derulării noului proiect, de la primul șurub pana  la ultima picătură de apa. Așadar.....

813

Re: acvariul meu

Asteptam cu nerabdare noul tau proiect.Ce set-up o fi? :froll

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

814

Re: acvariul meu

Eu cred ca totul se defasoara in laboratoarele subterane secrete, iar prototipul este ascuns cu mare grija de ochiul de paparazzi..... lol asa sub husa ca la automobile... :omfg

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

815

Re: acvariul meu

....nicidecum este ceva super uzual de serie larga, sper ca scape-ul sa iasă cum îmi doresc wink

Re: acvariul meu

Asteptam cu nerabdare ... ... ...  :smoke  :smoke  :smoke

817

Re: acvariul meu

sa vedeeeemmmm!!!!!.....dl paul???....nu folositi telefonul mobil???...:)) am tot sunat dar nk, nk!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

818

Re: acvariul meu

Buna,vreau sa va prezint acvariul meu si as dori sa aflu parerile voastre...
-acvariu  Juwel Aquarium Korallux de 60 l,filtru Juwel Aquarium Bioflow mini 280,incalzitor Juvel Aquarium 50w,pompa de aer 500
-pesti:familia Guppy(7masculi,2femele),Betta ,pereche Killifish,2sanitari culoare gri si aripioare rosii(la care nu le stiu exact denumirea)si 2 din familia ciclide(cred),3 melci
-plante de toate pentru toti:) (la fel nu le stiu denumirea,doar ca imi cresc vazand cu ochii)
-morti:2carasi nedespartiti nici la moarte,5femele guppy,vreo trei sanitari(care au sarit din acvariu),doi masculi si o femela Betta,2 molly,2 xifo(acestia au fost la inceput )
-vreo 40 pui de guppy

819 Editat de pajeroking (2010-10-30 21:16)

Re: acvariul meu

Corina ar cam trebui sa iti deschizi propriul tau post nu sa dai buzna peste cel al d-lui Paul.Si sa iti completezi datele la profil.Frumos "cap lopez" ai tu acolo.

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

820

Re: acvariul meu

corynaa A scris:

Buna,vreau sa va prezint acvariul meu si as dori sa aflu parerile voastre...
-acvariu  Juwel Aquarium Korallux de 60 l,filtru Juwel Aquarium Bioflow mini 280,incalzitor Juvel Aquarium 50w,pompa de aer 500
-pesti:familia Guppy(7masculi,2femele),Betta ,pereche Killifish,2sanitari culoare gri si aripioare rosii(la care nu le stiu exact denumirea)si 2 din familia ciclide(cred),3 melci
-plante de toate pentru toti:) (la fel nu le stiu denumirea,doar ca imi cresc vazand cu ochii)
-morti:2carasi nedespartiti nici la moarte,5femele guppy,vreo trei sanitari(care au sarit din acvariu),doi masculi si o femela Betta,2 molly,2 xifo(acestia au fost la inceput )
-vreo 40 pui de guppy

Corinuta....mi-ai "violat" intimitatea! lol  lol  lol
Glumeam, însă dacă vrei sa te cunoaștem mai bine, toți de pe forum, este bine sa iți creezi un post separat al tău! Nu știu cum naiba se întâmplă ....este a treia oara când sunt "îngrămădit" de userite  lol  lol  lol